Dieta melounová

Dieta melounová

Melounová dieta vám pomůže zhubnout 3 – 7 kilo za deset dní. Není to ale zadarmo. Melounová dieta patří mezi drastické nebo také hladové diety. Základem drastické melounové diety je konzumace pouze melounu po dobu 10-ti dnů.

Dieta melounová – jak to funguje?

Melounová dieta má jako základní potravinu meloun. Během diety je možné konzumovat různé druhy melounu. Základní princip této diety spočívá v tom, že meloun je tvořený až z 94% z vody. I přes svůj velký objem tedy obsahuje jen minimum kalorií. Dále také obsahuje několik důležitých vitamínů a minerálů, takže vaše tělo i přes nízký příjem kalorií nebude během melounové diety trpět nedostatkem důležitých vitamínů a minerálů. Meloun také obsahuje přírodní cukr, který je pro organismus mnohem lépe stravitelný.

Vyplatí se melounová dieta?

Dieta melounová se určitě vyplatí. Alespoň tedy pokud je vaším cílem rychlé a výrazné snížení váhy. Pokud dáváte přednost pomalejšímu hubnutí, můžete vyzkoušet mírnou variantu melounové diety. Během jednoho cyklu drastické melounové diety je možné zhubnout o 3 – 7 kilo (u silně obézních osob i více).

Přečtěte si také:  Kalorická tabulka ovocné výrobky

Melounová dieta – rizika?

Tím, že melounová dieta je nízkokalorická (nebo také hladová) dieta, měla by být držena pouze po omezenou dobu. Rozhodně to není dieta, která by sloužila jako prostředek pro dlouhodobé hubnutí. Melounová dieta také způsobuje rychlé hubnutí a výrazný úbytek váhy, s tím také mohou být spojena i některá zdravotní rizika. Takto výrazný úbytek váhy je totiž silnou zátěží pro organismus a v kombinaci s nízkým energetickým příjmem se melounová dieta doporučuje pouze dobře fyzicky zdravým jedincům.

Posledním rizikem melounové diety je to, že po jejím skončení hrozí návrat zpět na původní váhu. Pokud po skončení melounové diety nezměníte svůj jídelníček trvale, ztracená kila se vám nepovede udržet.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *