S Yerba Maté proti předvánočnímu stresu

Vánoce jsou krásným obdobím plným radosti a času tráveného s rodinou, ale můžou znamenat také stres kvůli přípravám a nákupům. Každoroční shon, hledání dokonalých dárků, předvánoční úklid, pečení cukroví, plánování oslav s rodinou a přáteli a příprava svátečních pokrmů. Je toho zkrátka hodně. V tomto hektickém období může být Yerba Maté neocenitelným pomocníkem.

Přirozené povzbuzení pro každodenní sílu

Na rozdíl od kávy poskytuje Yerba Maté přirozené a dlouhotrvající povzbuzení. Kofein v něm se uvolňuje postupně. To předchází náhlému „pádu“ energie a tím podporuje duševní pohodu a pomáhá udržet koncentraci. To se při plnění všech těch předvánočních úkolů bude hodit snad každému.

Uklidňující účinky

Yerba Maté je jedinečný díky svému složení, které zahrnuje mimo jiné také teobromin a teofylin. S jejich pomocí dokáže Maté stimulovat náš organismus bez náhlého vzestupu a pádu energie, které jsou typické pro kofein. Tímto způsobem pomáhá snižovat úzkost a kontrolovat pocit nepříjemného stresu. To bude v tomto hektickém období obzvláště užitečné.

Zlepšení nálady

Díky unikátní kombinaci stimulačních látek, které nápoj obsahuje, vám může jeho pití doslova zlepšit náladu. Teobromin, jehož zdrojem je také hořká čokoláda, má totiž schopnost pozitivně ovlivnit náladu. Další důvod, proč si ji o Vánocích dopřát bez výčitek. A tak, když budete mít pocit, že už je toho na vás příliš, udělejte si chvíli jen pro sebe. Připravte si v kalabase Yerba Maté, možná si k tomu dopřejte i kousek čokolády a nechte tyto úžasné přírodní látky pracovat.

Přečtěte si také:  V sezóně grilování vám bylinky pomohou nejenom s lahodnou chutí jídla...

Zdravotní výhody

Zdravotní výhody Maté jsou mimořádné, zvlášť díky vysokému obsahu antioxidantů. Tyto antioxidanty hrají důležitou roli v ochraně našich buněk před poškozením způsobeným volnými radikály. Tento ochranný efekt je podstatný pro udržení dobrého zdraví a pomáhá v prevenci řady onemocnění, včetně těch chronických. Kromě toho antioxidanty v Yerba Maté podporují imunitní systém. Což se bude hodit během zimních měsíců, kdy jsme vystaveni většímu riziku nachlazení a jiných infekcí. Pravidelné pití Yerba Maté tak může přispět k udržení vitality a zdraví po celý rok.

kdy si dát Maté? Kdykoli cítíte, že vás předvánoční stres přemáhá. Udělejte si pauzu a dopřejte si šálek. Nejenže to pomůže zůstat v pohodě a soustředění, ale také dodá energii a zlepší náladu během této krásné, ale náročné doby roku.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *