Proč je vitamín C s postupným uvolňováním lepší volbou?

Vitamín C neboli kyselina askorbová je ve vodě rozpustný vitamín, který má na organismus hned několik fyziologických účinků. Přirozeně se nachází v citrusových plodech, zelené zelenině a rajčatech a napomáhá například produkci kolagenu. Vitamín C má taktéž antioxidační vlastnosti a chrání buňky před volnými radikály.

Ať už konzumujete potraviny bohaté na tento vitamín, nebo užíváte doplňky stravy, tak či tak se rozptýlí v tělesných tekutinách. Vzhledem k tomu, že nadbytečný příjem vitamínů rozpustných ve vodě se vylučuje močí, je mnohem lepší volbou produkt Extra C s postupným uvolňováním od výrobce Naturvita.

Vitamíny rozpustné ve vodě

Vitamíny rozpustné ve vodě, včetně vitamínu C a vitaminů skupiny B, se v těle neukládají tak jako ty rozpustné v tucích. Zkrátka je jejich nadbytečné množství vylučováno močí. Právě proto je nezbytné denně tělu poskytnout dostatek vitamínu C, ať už přes přírodní produkty, nebo stravu.

Extra C s postupným uvolňováním

Kapsle s časovým uvolňováním vitamínu C zajišťují kontinuální vstřebávání během dne. Extra C s postupným uvolňováním, který zakoupíte v e-shopu GigaLekarna.cz, slibuje uvolňování vitamínu po dobu minimálně osmi hodin. Podporuje správnou funkci imunitního systému, což během chřipkové sezóny oceníte. Rovněž má pozitivní dopad na tvorbu chrupavek i krevních cév. Stejně tak má vliv na pokožku, dásně a zuby. Vitamín C je pro lidsky organismus nezbytný, stejně jako i další minerály. Dopřejte svému tělu to, co potřebuje.

Přečtěte si také:  Jak doplnit hořčík v těle? Nemusíte hned sázet na tablety

Vitamín C se nachází v čerstvé zelenině i ovoci. Pokud však nedokážete každý den konzumovat optimální množství těchto potravin, přijdou vám vhod doplňky stravy. Pozor, vždy dodržujte doporučené dávkování. Nadměrný příjem vitamínu C totiž může mít za následek vznik ledvinových kamenů.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *