Cranberries Berries Fruits Jar  - 13741502 / Pixabay

Zánětu močových cest se můžete zbavit i pomocí brusinek. Jaký mají vliv na náš organismus?

Zánět močových cest potrápí v průběhu roku tisíce pacientů, kteří se lečí jak u lékaře, tak i doma svépomocí. V takovém případě je však nutné zjistit, kdy je možné se tohoto problému zbavit pouze pomocí doplňků stravy. Při rychlém jednání a užívání brusinek se ale můžete vyhnout tomu nejhoršímu a předejít závažnějšímu průběhu zánětu.

Zánět močových cest se nevyplácí podceňovat

Pro někoho může zánět močových cest představovat obyčejné onemocnění, jako je například rýma. Ti, kteří s ním však již mají nějaké zkušenosti, vám určitě potvrdí, že se nejedná o nic obyčejného. Zánět močových cest vás totiž dokáže potrápit i několik měsíců a při nesprávné léčbě může rychle přerůst i k závažnějšímu onemocnění či dokonce chronickým potížím.

V první řadě je tedy důležité správně rozpoznat, zda se jedná o zánět močového měchýře. Mezi počáteční projevy se většinou řadí pálení a řezání při močení. V takovou chvíli je na místě zařadit do svého jídelníčku brusinky, které dokážou močové cesty posilnit. Důležitý je také pořádný pitný režim, díky kterému se může tělo začít zbavovat bakterií, které se rychle množí v močové trubici.

Přečtěte si také:  Sůl ve stravě – co a jak?

Nezapomínejte především na správnou prevenci

Nejlepší je možnému zánětu předcházet, a to pomocí doplňků stravy, které obsahují účinné látky podporující vaši obranyschopnost. Vhodné jsou například brusinky v tabletách od českého výrobce Naturvita, které působí jako antioxidant a zároveň vám dokážou ulevit i od bolestí při menopauze či menstruaci.

Zakoupit je můžete v e-shopu Gigalekarna.cz, přičemž stačí, když budete užívat dvě tablety denně – získáte tak celkem 800 mg koncentrovaného extraktu z kvalitních brusinek nabitých potřebnými vitamíny a minerály. Při dlouhodobém užívání tak můžete předcházet závažnému průběhu zánětu močových cest či jiným onemocněním v oblasti močového měchýře.

Fruit Cranberries Dried Cranberries - Creativegen / Pixabay
Zánětu močových cest se můžete zbavit i pomocí brusinek. Jaký mají vliv na náš organismus?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *