Woman Face Mask Protection  - Alexandra_Koch / Pixabay

Chcete lesklé a hedvábné vlasy jako z reklamy?

Mít zdravé hedvábné vlasy je snem mnoha žen. Je poměrně velkým lží myslet si, že stav našich vlasů závisí jen od genů a my jsme jim k tomu nijak nepomohly. Dokonce i ti lidé, kteří se narodili s řídkými a tenkými vlasy mohou zlepšit kvalitu pokožky vlasů pomocí správné péče.

K tomuto výsledku vám dopomůže obyčejná želatina a slepičí vejce. Vaječný žloutek vyživuje a posiluje naše vlasy. Je nepostradatelný pro vysušené a lámavé vlasy.

Lecitin, který je jednou ze složek žloutku, obnovuje poškozené buňky, proniká do každého vlasu a uzdravuje ho zevnitř.

Základem jsou vitamíny a bohatá vlasová výživa

Vitamíny A, E, D a skupiny B posilují kořenový systém vlasů, čímž zabraňují jejich vypadávání. Aminokyseliny zesilují a zrychlují růst,  jakým je draslík, zinek, sodík, fosfor, či hořčík, zlepšují vzhled a dodávají vlasům žádaný lesk.

Vaječný bílek se doporučuje pro ty, kterým se dokáží vlasy zamastit během několika hodin – regulují totiž funkci mazových žláz pokožky hlavy. Bělmo bohaté na proteiny je často využíván i při celkové obnově struktury vlasů.

Želatina vytváří efekt laminování. Jde o produkt zpracování živočišného pojivové tkáně, který sestává z kolagenu a bílkovin. I naše vlasy skládají z kolagenu, proto by se při jeho nedostatku měli okamžitě sáhnout po želatině. Růst vlasů se urychlí a jejich kvalita vás příjemně překvapí.

Přečtěte si také:  Kopřiva dvoudomá - léčivka, která je vždy po ruce

Želatinová maska ​​na vlasy

Co budeme potřebovat?

  • Želatinu,
  • vajíčko,
  • balzám na vlasy.

Postup a aplikace

Želatinu si zalijte 3 dl vody. Nechte působit po dobu 10 minut. Pak ji zahřejte ve vodní lázni a míchejte, dokud se nerozpustí. Rozpuštěnou želatinu smíchejte s vajíčkem a balzámem na vlasy, který obvykle používáte.

Připravenou směs si následně aplikujte po celé délce vlasů. Zaviňte je do ručníku a počkejte 40 min. Po uplynutí času si vlasy umyjte s vodou.

Účinek masky bude viditelný již po první aplikaci

Pro co nejlepší efekt proceduru opakujte každé dva týdny. Pokud máte suché vlasy, nepoužívejte celé vajíčko, stačí jen žloutek, pokud mastnější, pak bílek.

Do vody na oplachování pro lepší vyčištění vlasů přidejte stolní ocet, který dejte v následujícím poměru 1 dl octa na 1 litr vody.

Pokud vás tento recept na vlasovou masku zaujal, nezapomeňte se o něj podělit i s vašimi přáteli na sociální síti!

Woman Brunette By The Window  - mythicson / Pixabay
mythicson / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *