Jaké problémy přináší lidem vysoký BMI index?

Co je dnes trendem? Rozhodně zdravý životní styl. Takto se snaží žít stále větší počet lidí. A to je dobře. Na druhou stranu je zde stále mnoho těch, kterým BMI kalkulačka ukazuje poměrně vysoké hodnoty. Tito lidé mohou mít v běžném životě celou řadu problémů. O jaké se jedná? Na několik z nich se teď podíváme. I když se o tom moc nemluví, může být problémem i nákup oblečení. Ve většině obchodů dominují konfekční velikosti a kdo se jakkoliv vymyká, má problém. Nejde však o ten jediný.

Vysoký BMI index je obvykle spojený i se špatnou fyzickou kondicí

V našem výčtu možných problémů budeme pokračovat i nadále. Další, který musíme zmínit, se rozhodně týká i toho, že když má člověk vyšší BMI index, tak nemá optimální fyzickou kondici. Pokud by měl, tak je v dobré formě a pravděpodobně nedojde k tomu, že bude jeho váha růst. Kdo však nic nedělá, ten nejenom tloustne, ale tomu také ochabnou svaly. To může v budoucnu působit mnoho problémů. Jak s tím, že se člověk i při minimálním pohybu zadýchá a zapotí, tak třeba i z tím, že pro něho bude jakýkoliv pohyb bolestivý. Logicky se bude konkrétnímu pohybu vyhýbat a kondice se bude zhoršovat i nadále.

Přečtěte si také:  S jógou ke zdravému životnímu stylu a vyrovnané mysli

Vysoké BMI znamená i celou řadu zdravotních problémů

Odborníci upozorňují také na fakt, že lidé trpící nadváhou nebo dokonce obezitou mívají více zdravotních problémů, než ti hubení. Znamená to, že vysoké BMI znamená mnoho možných rizik. Příkladem je třeba vyšší hladina krevního cukru, stejně jako nelze zapomínat také na riziko vyššího cholesterolu. S oběma stavy si není radno zahrávat. Opomenout nelze ano možné problémy se srdcem, stejně jako s klouby. V obou případech znamenají kila navíc zbytečně velkou zátěž. I to mohou být pro řadu lidí důvody, proč váhu redukovat. Nikdo by neměl riskovat své zdraví. To je tím nejcennějším, co v dnešním životě máme.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *