Pečujte o svůj zrak – účinnější než mrkev je například světlík

Už odpradávna byla tato bylinka používána pro léčbu nejrůznějších očních onemocnění. A její význam díky modernímu stylu života stále narůstá. Zatímco dříve byly naše oči namáhány jen minimálně, dnes jsou na ně díky neustále se rozvíjející digitální technologii kladeny mnohem větší nároky.

Střídat pohledy na blízko a na dálku, věnovat se oční józe, všeobecně si od počítače trochu odpočinout – také jste dostali od svého očního lékaře tato doporučení? Ano, něco na nich skutečně je. Ovšem určitě není správné hledat pomoc pouze ve změně životního stylu, případně sahat k východním metodám, když v naší přírodě roste něco tak skvělého, jako je právě světlík lékařský.

Nejen oči, ale i celková přepracovanost

Světlík funguje jako skvělý doplněk stravy při celé řadě obtíží – pomůže při zánětech spojivek i víček, světloplachosti, alergických reakcích, ale i například při celkové přepracovanosti, projevující se nejenom na očích.

Udělá tak mnohem lepší službu než běžné vitamíny, obsahující zpravidla jen betakaroten. To je totiž pro výživu očí žalostně málo. A pokud odbočíme od očí, posiluje světlík trávení, snižuje krevní tlak nebo rozpouští hleny v dýchacích cestách. Není divu, že naši předkové na něj jednoduše nedali dopustit.

Přečtěte si také:  Vitamín C jako bojovník proti chřipce a nachlazení? Zásobte s ním svůj organismus na celý den!

Najdete ho i v lékárně

V našich podmínkách jde celkem o běžnou bylinku, ovšem ne vždy je prostředí natolik přívětivé, aby dovolilo jeho nerušený a bezpečný sběr. Nebojte se tedy poptat v lékárnách. Skvělou alternativou je například Betavid se světlíkem lékařským od české firmy Naturvita.

Jestliže jsou vaše potíže s únavou dlouhodobého rázu, a navíc by se vám hodilo i menší povzbuzení krevního oběhu, můžete si přikoupit i Jmelí – hloh plus od stejné firmy. A konečně Reishi + Zinek a vitamín C bojuje nejenom proti únavě, ale také přispívá ke správné funkci imunitního systému. Ve vaší domácí lékárničce by tak proto rozhodně neměl chybět.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *