Coffee Cup Morning Drink Espresso  - AJS1 / Pixabay

Kávou ke zdraví. Poznejte benefity tohoto lahodného nápoje

Espresso, cappuccino, turecká či vídeňská káva – všemi známé kávové nápoje, kterým vděčíme za jejich lahodnou chuť a za okamžitý přísun energie. Každého z nás však čas od času potrápí únava či nízký tlak, a tak nezbývá než sáhnout po nějakém léku nebo doplňku stravy, který nás sice obtíží dočasně zbaví, ale zároveň v našem těle může vyvolat vedlejší účinky a zanechat negativní stopu na našem zdraví.

Vhodnější a zdraví prospěšnou alternativou je káva, která oplývá širokým spektrem blahodárných účinků, pro které je celosvětově známa a ceněna.

Hlavním benefitem kávy je kofein. Účinky tohoto legálního a v přiměřených dávkách velice prospěšného stimulantu z něj činí číslo jedna v boji proti únavě, špatné výkonnosti a nízkému tlaku. Vyzkoušejte například známou odrůdu arabika, která nabízí jemnou chuť s ovocnými, čokoládovými nebo květinovými tóny. Jste-li příznivci silnější a chuťově výraznější kávy, neváhejte a sáhněte po odrůdě robusta. Potěší vás její zemitý nádech a vyšší procento kofeinu.

Přečtěte si také:  Současné trendy v alternativní medicíně
Coffee Cup Caffeine Drink - girirajtomar2013 / Pixabay
Kávou ke zdraví. Poznejte benefity tohoto lahodného nápoje

2 v 1: Oddech i dobití baterek

Z obyčejného popíjení kávy si můžete vytvořit příjemný rituál, díky kterému na chvíli „vypnete“ a vychutnáte si lahodnou vůni svého oblíbeného nápoje. Následně budete odměněni dávkou energie, která vám „dobije baterky“, což pozitivně ovlivní vaši produktivitu.

Káva jako společenský zážitek

Jak si obohatit už tak příjemný zážitek, jako je samotné pití kávy? Přizvěte na „kávový dýchánek“ i své přátele! Posezení u šálku dobré kvalitní kávy prohloubí vztahy mezi vámi a vašimi blízkými. Taková sociální interakce vám pomůže udržet duševní pohodu, nadhled a budete se cítit skvěle.

Skloubení duševního a fyzického zdraví je nejzásadnější předpoklad ke spokojenému životu – ⁠dovolte kávě, aby vám svými prospěšnými účinky usnadnila cestu za tímto cílem.

Coffee Beans Caffeine Cafe Aroma  - Jiyoung_Kim_photo / Pixabay
Kávová zrna pro přípravu lahodného nápoje

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *