Woman Model Smile Makeup Hairstyle  - OlgaVolkovitskaia / Pixabay

5 tipů na krásné vlasy bez roztřepených konečků

Každá žena si nepochybně přeje mít krásné vlasy, které na první pohled působí zdravě. Roztřepené konečky a lámání vlasů nás ale dokážou někdy i pořádně potrápit. Většina žen se v takové situaci uchýlí k zoufalému kroku, a to k ostříhání nevzhledných konečků. My však pro vás máme hned 5 tipů, se kterými můžete své vlasy uzdravit i bez stříhání.

1. Používejte masky a olejíčky

Jestliže vás trápí lámání vlasů nebo se vám začínají třepit konečky, měli byste do své vlasové péče zařadit masky a olejíčky. Na trhu můžete najít celou řadu produktů, které dokážou vyřešit většinu problémů s vlasy.

2. Vlasy zbytečně nepřetěžujte

Většina žen dává svým vlasům pořádně zabrat, což může někdy skončit i nevratným poškozením. Pozor byste si měli dávat především při jejich barvení, které vlasy značně oslabuje a jsou tak i mnohem náchylnější. Podobně na ně může působit i časté sušení fénem, kulmování nebo jejich žehlení.

3. Chraňte vlasy před vnějšími vlivy

Největším nepřítelem vlasů je slunce, a to konkrétně sluneční záření. To je podobně jako sušení fénem nebo kulmování vysušuje a tím pádem i oslabuje. V letě tedy myslete na jejich ochranu a pořiďte si do své výbavy i ochranný sprej.

Přečtěte si také:  Známe tajemství zdravých a silných vlasů

4. Dopřejte svým vlasům vitamíny

Podobně jako nehty potřebují i vlasy správnou výživu, díky které si mohou udržet pevnost a zdravý vzhled. Mezi nejdůležitější vitamíny na vlasy se řadí hlavně biotin, který napomáhá k jejich růstu a posiluje poškozená vlasová vlákna. Skvělou volbou je komplexní vitamín na vlasy, se kterým posílíte nejen své vlasy, ale i celé tělo.

5. Vsaďte na přírodu

V posledních letech si značnou oblibu získala přírodní kosmetika, která namísto chemikálií obsahuje všechny nám prospěšné živiny. Pokud se tedy rozhodnete vyrazit na nákupy sáhněte raději po přírodním šampónů či kondicionéru. Vaše vlasy vám za to budou vděčné.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *