Zbavte se akné! Snadné tipy pro zlepšení kvality pleti

Zbavte se akné! Snadné tipy pro zlepšení kvality pleti

Akné, typické zejména pro období puberty, může potrápit nejen dospívající adolescenty, ale také mnoho dospělých jedinců, kteří již mají pubertu dávno za sebou. Mnoho lidí bojuje s tímto problémem, avšak všechny snahy se zdají být marné. Patříte mezi lidi, kteří se ho nemohou zbavit? Pak čtěte dále, následující článek vám prozradí několik jednoduchých tipů, jež  vám pomohou ke zlepšení kvality pleti.

1. Omezte tučné potraviny

Složení a kvalita stravy, kterou konzumujete ovlivňuje vaše zdraví, vzhled, funkčnost těla a mimo jiné také kvalitu pokožky. Trpí-li vaše pokožka na akné, měli byste omezit tučná jídla. Zejména nezdravé tučné jídlo podporuje tvorbu akné a zhoršení kvality pleti. Zdravé tuky, jako jsou například ořechy, je vhodné konzumovat, avšak v omezeném množství.

2. Dostatečně pijte

Podobně jako strava, také pitný režim ovlivňuje nejrůznější činnosti vašeho těla. Pitím dostatečného množství čisté vody dochází k pročištění vaší pokožky a usnadníte tak tělu vyměšování a odplavení zbytkových látek. Denně vypijte alespoň 2-3 litry čisté vody a podpořte tím kvalitu vaší pokožky.

3. Pravidelně pečujte o vaši pleť

Třetím tipem je pravidelná péče o pleť. Zde řadíme zejména čištění pleti speciálními přípravky, které jsou k tomu určeny. Na pupínky lze použít například citronovou šťávu, zubní pastu či pěnu na holení, čímž urychlíte jejich hojení.

Přečtěte si také:  Máte potíže s únavou? Víme, jak si zajistit kvalitní spánek

4. Omezte kontakt rukou a pokožky

V místě, které je postiženo omezte kontakt s vašima rukama. Pupínky neškrábejte, nemačkejte nebo nijak jinak s nimi nemanipulujte. Pokud si ovšem nedáte říct, tak si před manipulací s akné dezinfikujte dlaně, abyste si do pupínku nezanesli bakterie. čímž by došlo k následnému zanícení.

5. Při akné nezapomínejte na vitamíny a minerály

Vitamíny ovlivňují činnost celého těla. Pro pleť jsou však nejdůležitější zinekvitamín Avitamín Eselen a chrom. Pravidelným doplňováním těchto látek budete o krůček blíž k vymýcení akné.

Několik dalších rad:

Na závěr vám prozradím několik dalších tipů, které pomohou ke zlepšení kvality pleti a zbavení se akné.

  • několikrát denně oplachujte obličej studenou vodou
  • nebojte se navštívit dermatologa, který vám s akné zaručeně pomůže
  • vyzkoušejte návštěvu kosmetického salónu, kde vám pleť důkladně vyčistí a ošetří
  • o pleť pečujte každý den
  • i když se akné zbavíte, provádějte preventivní opatření formou každodenního čištění pleti, kvalitní stravy, příjmání vitamínů a dodržováním zásad hygieny

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *