Chocolate Cake Chocolate Pistachios  - silviarita / Pixabay

Milujete jídlo napříč světadíly? Máme pro vás několik zajímavostí

Rádi byste pronikli do tajů severské kuchyně? Nebo vás spíše láká ta asijská, případně nedáte dopustit na pravý americký jih? Jídlo dokáže být velmi rozmanité a to zejména tam, kde je možné pracovat s původními surovinami.

Ovšem ne každá mezinárodní kuchyně nám musí být také po chuti. Například islandský nakládaný žralok hakárl chutí připomíná tak trochu mýdlo, a jeho vůně (nebo spíše zápach) také není nijak oslňující. Ne nadarmo je nazýván jídlem pro drsné muže.

Jak vlastně vzniklo brownies? To neuhodnete

Ale posuňme se o pěkný kus na jih dál. A to do Chicaga. Stačilo k tomu málo – vzít základní recepturu na dort a zapomenout tak trochu na dózu s moukou. O to, zda se to stalo záměrně či naopak zcela úmyslně, se dodnes vedou spory. Ovšem čokoládové brownies si možná i díky tomu rychle našlo své zastánce po celém světě. A najdete i jeho nejrůznější zdravé verze – třeba tu, připravenou z červených fazolí.

Specialitou japonského stravování nejsou jenom exotické ingredience

Kdo by neznal – sushi. Trochu rýže, syrová ryba, nádherně šťavnatá řasa – to celé v dokonalé oku lahodící podobě. A hůlkami se opravdu nejí, ty jsou vyhrazeny pouze pro sashimi. Ovšem máme-li nádherné kousky sushi, chtělo by to i jejich efektní servírování. Tak proč si nedopřát nyotaimori alias servírování sushi na nahém ženském těle? A pro dámy existuje i jeho pánská obdoba nantaimori. Jde  o tradici ze samurajských dob, která rozhodně stojí za to.

Přečtěte si také:  Poradíme vám, jak na boj s jarní únavou
Food Sushi Seafood Japanese  - stafichukanatoly / Pixabay
stafichukanatoly / Pixabay

Tajemstvím originální chuti Pad thai je tamarind

Tento legendární pokrm si v Thajsku nedal snad jen málokdo. Jeho tajemství spočívá v dokonalém propojení chutí a také jedné velmi důležité ingredienci, bez níž se v domácích podmínkách luxusně plné sladkokyselé chuti pad thai ani nepřiblížíte – tamarindové pastě. Tu si můžete snadno připravit i doma, tamarind je u nás ve větších obchodech totiž k sehnání vcelku běžně.

Ještě více zajímavostí

Milujete jídlo a všechno okolo něj? Pak navštivte webové stránky Jimeto.cz, kde se na nejrůznější zajímavosti specializují.  Nechybí ani množství chutných receptů, přehledně roztříděných podle kategorií. Ať už se zajímáte o superpotraviny, fitness výživu nebo třeba sladké pochoutky, tady si určitě přijdete na své.

Food Cookie Cookies Christmas  - zulazimi1 / Pixabay
zulazimi1 / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *