Employee Desk Stress Exhausted  - mohamed_hassan / Pixabay

Trápí vás potíže se spánkem? Pomoc můžete najít v přírodě

Dnes je otázka kvalitně stráveného času odpočinku ještě důležitější, než kdy dřív. Doléhají na nás stres a starosti, a navíc se ke všemu může přidružit ještě „spánkový syndrom“ po prodělaném onemocnění Covid-19, který neumožňuje řádné spočinutí celé řadě vyléčených pacientů.

U problémů v této oblasti však není dobré čekat na to, až samy od sebe odezní. Tím bychom si naopak mohli ještě přitížit. Vždyť neřešené potíže mají tendenci se spíše kumulovat než naopak. Pokud však vše podchytíte už v zárodku, máte poměrně dobrou šanci na to, že se obejdete bez odborné pomoci.

Sázkou na jistotu je rozhodně kozlík lékařský

Tato bylinka je pro dobrý spánek doporučována už odpradávna. Nesbírají se však listy ani květy – kozlík lékařský (Valeriana officinalis) je nejúčinnější ve formě kořene. V něm se totiž koncentruje nejvíce potřebných látek. Dokáže uklidnit při stresu (to se v dnešní době obzvláště hodí), a přispívá stejným dílem k usínání jako k udržování dobrého spánku.

Bohužel doporučovaný odvar snese jen málokdo. Jeho příprava je totiž spojena s opravdu nepříjemným zápachem, který rychle naplní celou domácnost a lze ho jen obtížně vyvětrat. Mnohem lepší je proto užití extraktů, jež lze v přírodních doplňcích stravy kombinovat s dalšími pomocníky pro spánek. Tradičním partnerem do dvojice je například aminokyselina Tryptofan. Ta je obsažena například v produktu Tryptosen od společnosti Naturvita.

Přečtěte si také:  Kopřiva dvoudomá - léčivka, která je vždy po ruce

Jen na bylinky nespoléhejte, vsaďte na úpravu režimu

Ale jen samotné užívání kapsle či tinktury obvykle nestačí, pokud celému procesu nepřizpůsobíme  i další denní režim. Velkým problémem je zejména modré světlo, jež vyzařuje elektronika. Nejméně hodinu před usnutím se vyhýbejte monitorům. Odepřete si také těžká jídla a pokud možno i kouření a alkohol.

Teprve poté, co všechny tyto změny provedete, budou mít na vás Tryptosen kapsle ten správný účinek. Naším tipem jsou ty od české společnosti Naturvita, které výhodně pořídíte na stránkách Gigalékárna.cz.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *