S jógou ke zdravému životnímu stylu a vyrovnané mysli

V dnešní době plné spěchu a stresu je velice důležité umět relaxovat. Schopnost odbourávat stres, čelit zátěžovým situacím má každý z vás jinou. Abyste snáze odolávali vypětí, je důležité hledat nástroje, které vás vrátí do psychické pohody a pomohou vám vytvořit ztracenou rovnováhu. Jedním z nich je jóga.

Meditace harmonizuje duši i tělo

Jogínská cvičení mají velmi dlouhou historii. Někteří lidé jejich prvopočátky hledají už v Indii před 5000 lety. Jejím základem se ale stávají až staroindická literární díla zvaná Upanišády z doby kolem roku 900 př. n. l. Popisují jógu jako způsob meditace, a to je velice důležité i pro dnešní dobu. Opravdu základním kamenem jógy se stává Pandžaliho jóga suter z doby 300‒200 př. n. l. Právě ona vystihuje princip jógy – zastavení pohybu a mysli a hledání rovnováhy. Už zde vidíme prazáklad tohoto cvičení, který ukazuje snahu harmonizovat duši i tělo.

TheDigitalArtist / Pixabay

Najděte si nejvhodnější druh cvičení

Jóga se může stát základem zdravého životního stylu, jehož cílem je prožít kvalitní život, umět se vypořádat s problémy, zachovat si zdravou mysl. Díky józe dokážete snáze udržet psychickou rovnováhu, nic vás tak snadno nerozhodí a nevytočí. Meditační cvičení a zastavení se v každodenním shonu vám pomůže zvládat i náročné nebo dokonce krizové životní situace. Mnozí lidé ve chvílích stresu a nepohody často sahají po tučných a sladkých jídlech.

Přečtěte si také:  Zelený ječmen a jeho účinky

Díky vyrovnané mysli, za kterou stojí jóga, budete podobné pomůcky vyhledávat čím dál méně. Tedy je jasné, že ruku v ruce s jógou jde také zdravý způsob stravování. Berličky v podobě sacharidových a tučných bomb odpadají. Proto se nebojte jógu vyzkoušet. Jakmile v ní získáte základní orientaci, můžete objevovat, jaký druh bude pro vás nejvhodnější, například hatha jóga, power jóga, bikram jóga a mnohé další.

StockSnap / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *