Cviky na zhubnutí břicha po porodu

Jak zhubnout břicho po porodu? cviky a cvičeníVzhled břicha je jedno z nejčastějších trápení nových maminek po porodu. Hodně žen je zklamáno z toho, jak vypadá jejich břicho po porodu, mnoho má pocit že jejich břicho vypadá, jakoby byly pořád těhotné. Na zhubnutí břicha po porodu velmi efektivně funguje několik jednoduchých cviků.

Jak zhubnout břicho po porodu

Po porodu se sice sníží vaše váha, ale vaše tělo zatím nevypadá, jako když jste nebyla těhotná. Asi nejvíce se to týká břicha. Nehezké a velké břicho, které vám zůstalo po porodu, je způsobeno uvolněnými břišními svaly a kůží. Na hubnutí břicha po porodu je tedy nejlepší začít co nejdříve pravidelně cvičit. A nemusí se jednat o žádné intenzivní cvičení břicha. Stačí jen několik jednoduchých cviků, které vám pomohou zpevnit svaly, tak že se vám zase brzy vrátí vaše hezké břicho.

Cviky na břicho po porodu

Při cvičení břicha po porodu je nejdůležitější pravidelné zatěžování všech břišních svalů. Nesnažíte se posilování, ale vaším cílem je především zpevnění svalstva, tak aby se břicho stáhlo. Nejlepší cviky na břicho po porodu jsou ty nejjednodušší a nejzákladnější cviky. Cvičení břicha byste se měli věnovat pravidelně každý den. Stačí jen pár minut, ale nesmíte to zanedbávat. Současně je velmi důležité při cvičení po porodu zpevnit i svaly v oblasti pánve. Musíte se tedy zaměřit i na cviky které posilují svaly pánevního dna. Na to jsou asi nejlepší Kegelovy cviky.

Cviky břicho po porodu 1:

Posilování přímých břišních svalů: Lehněte si na záda a pokrčte nohy. Ruce si položte na ramena (pravou ruku na levé rameno, levou na pravé, jako byste se objímala). Cviky provádějte tak, že se břišními svaly přitahujete směrem ke kolenům. Přitom ale stačí jen zatnout břišní svaly, nemusíte zvedat záda ze země. Cviky musíte provádět plynule a vždy při zpevnění, přitažení svalů na chvíli zastavit. Důležité je pravidelné dýchání. Celé cvičení by mělo mít 15 – 20 cviků v jedné sérii a 2 – 3 série

Přečtěte si také:  Hubnutí břicho

Cviky břicho po porodu 2:

Posilování šikmých břišních svalů: Toto cvičení je velmi podobné jako předchozí. Lehněte si na záda, nohy pokrčené. Pravou nohu položte na levé koleno. Ruce jsou při tomto cvičení položené na hrudníku, dlaně na ramenou. Cviky se provádí tak, že se snažíte levým ramenem přitahovat k pravému kolenu. Cvik opakujte 10 – 15. Následně vyměňte nohy a celé cvičení opakujte opět 10 – 15 cviků. Opět by cvičení mělo zahrnovat alespoň 2 – 3 série

Cviky břicho po porodu 3:

Posilování spodní části břišních svalů: Lehněte si na záda, ruce jsou položené podél těla, svírají mírný úhel. Ruce a záda jsou po celou dobu cvičení v kontaktu s podlahou. Nohy jsou natažené, nebo mírně pokrčené. Vždy s výdechem zatneme břišní svaly a zvedáme nohy ze země nahoru. Není nutné nohy zvedat až do pravého úhlu. Po celou dobu musí být zadek v kontaktu s podlahou.

Zhubnutí břicha po porodu

Základem pro zhubnutí břicha po porodu je kombinace pravidelného cvičení a vyvážené stravy. Protože po porodu budete kojit, nesmíte se pouštět do žádné diety. Vaše strava musí obsahovat vše co je potřeba pro tvorbu mateřského mléka. To ale neznamená jíst cokoliv. Naopak, váš jídelníček by měl být vyvážený a zdravý. Teprve až omezíte kojení, můžete si dovolit přísnější dietu a současně i intenzivnější cvičení, které vám pomůže k úplnému zhubnutí břicha po porodu.

5 comments

 1. Ahoj holky, chtěl bych se zeptat jak jste si poradili s hubnutím po porodu? Já jsem rodila před 5-ti měsíci. Kojila jsem jenom 2 měsíce a pak jsem musela přestat. Od té doby se mi nepodařilo snížit váhu, pořád mám tak 6-7 kilo nadváhu 🙁
  Snažím se jíst jen málo, myslím že pohybu si užiju víc než dost, když to jde tak zkouším i trochu cvičitm ale přijde mi, že nic nepomáhá, prostě se mi nedaří zhubnout po porodu.

  Díky za rady.

  1. ahoj, já jsem během těhotenství přibrala skoro 30 kilo 🙁
   Také jsem si původně myslela že to bude hned pryč, ale to jsem byla fakt naivní …

   Asi 10 kilo jsem zhubla hned po pordu, ale z porodnice jsem šla domů s 20 kilo nadváhaou. Za dalšího půl roku po porodu jsem zhubla tak 12 kilo, asi hlavně díky kojení. Posledních 8 kilo teď usilovně shazuji dolů a jde to fakt pomalu. Snaží mse jíst pravidelně 5x denně, vždy jen malé porce, ovoce, zeleninu, kuřecí, ryby a myslím že se mi daří pomalinku shazovat kila. Myslím že těch tvých 5 kilo po porodu není taková hrůza. Pokud budeš trochu trpělivá a budeš se snažit, tak je to do půl roku pryč. Hlavně nesmíš hned propadat beznaději!

 2. Ahoj jsem dva a půl roku po porodu.V těhotenství jsem nabrala 65kg….po porodu jsem to sice okamžitě zhubla ale mám pořád vytaháne bříško a nejde mi zpevnít i když cvičím můžete mi poradit??

 3. ahojky holky sem rok po porodu mam navic 4kg a taky bych je ráda zhubla poradí mi někdo nejaky jídelníček?

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *