Znáte plážovou dietu?

Plážová dieta

Plážová dieta, jinak zvaná dieta ze South Beach, je dílem kardiologa Arthur Agatstona. Během devadesátých let 20. století se  zabýval obezitou Američanů a snažil se najít zdravý způsob úbytku váhy, tedy bez drastických diet. Byla určena hlavně pro kardiaky, ale díky tomu, že se během praktikování dá dosyta najíst, stala se oblíbenou i u dalších osob. Třífázová dieta je založena na principu dostat do těla hodně vlákniny, málo sacharidů a tuků.

Přísná první fáze

První fáze plážové diety slibuje úbytek tři až šest kilogramů za dva týdny. Jedná se ale o celkem náročné období, které nemusí zvládnout každý. Pokud se vám to podaří, další fáze jsou mnohem snadnější. Fáze trvá čtrnáct dní a během této doby se musíte vyhnout sacharidům a škrobům. Odepřít si musíte těstoviny, cukrovinky, zmrzlinu, cukr, pečivo rýži, brambory. Denně máte nárok na tři velká jídla a dvě svačinky. Nesmíte vynechat snídani, aby vám neklesla hladina cukru v krvi.  Jídla jsou zaměřena na obsah tuků a bílkovin.

Druhá fáze

Druhá fáze trvá tak dlouho, dokud nedosáhnete požadované váhy. Pokračujete v konzumaci potravin z první fáze a můžete k nim přidat zakázané potraviny, pokud na ně máte chuť. Ty však jezte jen v menší míře. Do jídelníčku vám tedy přibudou brambory, těstoviny, chleba, rýže i malé kousky čokolády. Orientovat byste se měli na zdravější varianty jídla – na přírodní tuky, celozrnné chleby, rýži, těstoviny…

Přečtěte si také:  Nabízíme vám pět zdravých důvodů, proč snídat každé ráno

Třetí fáze

Ve třetí fázi se stala dieta vaším stravovacím zvykem. Umíte jíst malé porce v pravidelných intervalech.

Plážová dieta vám umožní přizpůsobit porce vašim potřebám. Sníží se a budete umět jíst pravidelně pětkrát denně. Nebudete pociťovat hlad a můžete si dopřávat i problémové potraviny jako čokoláda apod. Nevýhodou diety  je malý obsah potravin se sacharidy, což může mít za následek úbytek svalové hmoty.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *