Znáte plážovou dietu?

Plážová dieta

Plážová dieta, jinak zvaná dieta ze South Beach, je dílem kardiologa Arthur Agatstona. Během devadesátých let 20. století se  zabýval obezitou Američanů a snažil se najít zdravý způsob úbytku váhy, tedy bez drastických diet. Byla určena hlavně pro kardiaky, ale díky tomu, že se během praktikování dá dosyta najíst, stala se oblíbenou i u dalších osob. Třífázová dieta je založena na principu dostat do těla hodně vlákniny, málo sacharidů a tuků.

Přísná první fáze

První fáze plážové diety slibuje úbytek tři až šest kilogramů za dva týdny. Jedná se ale o celkem náročné období, které nemusí zvládnout každý. Pokud se vám to podaří, další fáze jsou mnohem snadnější. Fáze trvá čtrnáct dní a během této doby se musíte vyhnout sacharidům a škrobům. Odepřít si musíte těstoviny, cukrovinky, zmrzlinu, cukr, pečivo rýži, brambory. Denně máte nárok na tři velká jídla a dvě svačinky. Nesmíte vynechat snídani, aby vám neklesla hladina cukru v krvi.  Jídla jsou zaměřena na obsah tuků a bílkovin.

Druhá fáze

Druhá fáze trvá tak dlouho, dokud nedosáhnete požadované váhy. Pokračujete v konzumaci potravin z první fáze a můžete k nim přidat zakázané potraviny, pokud na ně máte chuť. Ty však jezte jen v menší míře. Do jídelníčku vám tedy přibudou brambory, těstoviny, chleba, rýže i malé kousky čokolády. Orientovat byste se měli na zdravější varianty jídla – na přírodní tuky, celozrnné chleby, rýži, těstoviny…

Třetí fáze

Ve třetí fázi se stala dieta vaším stravovacím zvykem. Umíte jíst malé porce v pravidelných intervalech.

Plážová dieta vám umožní přizpůsobit porce vašim potřebám. Sníží se a budete umět jíst pravidelně pětkrát denně. Nebudete pociťovat hlad a můžete si dopřávat i problémové potraviny jako čokoláda apod. Nevýhodou diety  je malý obsah potravin se sacharidy, což může mít za následek úbytek svalové hmoty.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..