aaa

Hubněte s chutí a hlavně efektivně!

Ať děláte co děláte, nedaří se vám hubnout? Nezoufejte, prozradíme vám fígly, jak obelstít vaše vlastní tělo a přimět jej k rozumu. Asi vás překvapíme, ale základem dobrého spalování je kvalitní odpočinek

Asi hned ze startu čekáte, že vám budeme hlavu vymývat dietními recepty, zeleninovou a ovocnou nekalorickou bombou a hodinami každodenního cvičení. Nebojte, i na to dojde!

Základem zdravého hubnutí je však také dostatek volného času, který budete věnovat sami sobě. Stačí i obyčejná půlhodinka denně, kterou strávíte tak, jak chcete jen vy – klidně naložení ve vaně či s knížkou v ruce.

Očista těla i duše je velice důležitá a pomáhá nejen proti stresu, ale také dostat tělesnou stránku do pohody tak, aby začala správně fungovat. Navíc, mnoho lidí řeší stres a nervozitu přejídáním a uspokojováním nezvladatelné touhy po sladkém.

Hýčkání pokračuje – dopřejte si pořádnou dávku spánku

Ano, i spánek hraje v hubnutí velkou roli. Hormony v našem těle, které jsou zodpovědné za správně fungující metabolismus, při nedostatku nefungují správně a v případě tukových buněk jde pak doslova o kalamitu.

Místo přeměny tuku v energii si jej tělo ukládá zcela bezdůvodně na horší časy a tak místo toho, abyste během spánku zregenerovali tělo a vyplavili nadbytečný tuk, během nekvalitního či příliš krátkého spánku se naopak tuk ukládá a škodí.

Ach to jídlo…

Ano, a jsme u něj. Nejen to co jíme, ale také jak často a v jakou denní hodinu, ovlivňuje zcela zásadně naše hormony, které stojí za spalovacím mechanismem našeho těla. Pokud se naučíte zařadit do vašeho jídelníčku dostatek ovoce, zeleniny, luštěnin, celozrnného pečiva a mléčných výrobků, udržujete hladinu kortizolu a cukru v krvi v ideálních hodnotách.

Přečtěte si také:  Metabolismus aneb jak tělo zachází s energií

A jde se na to – vydejte se na cestu plnou pohybu!

Nebojte, nemusíte lámat závodní rekordy, ale špetku pravidelného pohybu si zaslouží vaše tělo a představte si, že i vaše mysl. Protažené tělo a vyčištěná hlava dokáží perfektně nastartovat hormony ovlivňující správné spalování tuků.

Není žádný velkolepý objev, že správná svalová hmota ovlivňuje efektivní spalování sacharidů i tělesného tuku, navíc vaše křivky budou doslova k nakousnutí. Přitom to, jaký pohyb zvolíte není až tak důležité, hlavní je, že minimálně třikrát týdně po dobu jedné hodiny na sobě pořádně zamakáte. Jestli si vyberete kolečkové brusle, kolo, koloběžku či aerobik nebo plavání je pak jen a jen na vás.

A nezapomeňte – hubnutí není rozhodně jen o dietě, zdravém stravování a dostatku pohybu. Tak, jako vše v našem těle, je i hubnutí procesem, který může být ovlivněn genetikou, hormonální rovnováhou či nerovnováhou a také samotnými biochemickými procesy odehrávající se v lidském těle. Proto nezoufejte a v případě, že se vám hubnutí nedaří, obraťte se na odborníky.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *