Připravte se na podzimní plískanice a vyhrajte nad chřipkou i nachlazením Jak jim znesnadnit jejich vítězné tažení, a nedovolit jim, aby vás dostihly? Očkování proti chřipce je jednou z možností. Jenže, co když se očkovat nechcete nechat, a nebo z jiných důvodů nemůžete? Vyzkoušejte pár tipů, kterými nic nepokazíte a imunitu si zcela jistě posílíte. Otužování Vzpomínáte si na své dětství, kdy babička, než jste vykoukli ven z vyhřáté vany, nekompromisně zavelela, že se ještě musíte osprchovat studenou vodou? A ráno pěkně do půl těla a navlhčenou žínkou jste si omyli tělo? Nepatří tyto vzpomínky na otužování mezi nejoblíbenější, ale zkuste je oživit a uvést v praxi. Přesně takto totiž pomáháte své imunitě aby byla nastartovaná a v plné síle. A stačí teplou vodu každý den snižovat, až vám to ani nepřijde :) Pravidelnost Jídlo, pitný režim, spánek, pohyb... Tělo má rádo řád a všeho tak akorát. Spánku si dopřejte, pokud to jen trochu jde, minimálně osm hodin. Ne každý potřebuje přesně tuto dobu, ale pokud cítíte, že jste unavení, zbytečně neponocujte. Během dne pravidelně jezte, stále opakované hodně ovoce a zeleniny je sice omílané, ale pravdivé. Zdravá životospráva, ke které patří i vyvážená strava je neopomenutelná. A že nejste zrovna milovníci jablíček,mrkviček a zeleného sypání? Nevadí, zkuste alespoň jíst střídmě a od každého něco :). A na pitný režim také nezapomínejte. Dnes je na trhu velký výběr čajů, džusů, minerálních vod. Určitě si vyberete. Pohyb, nejlépe tak oblíbený „gaučink“ že ? Ale to by jaksi nestačilo :). Zkuste alespoň schody vyběhnout, výtah nepoužívat, do blízkého obchodu se projít a auto nechat odpočívat. A jen tak mimochodem - kdy jste byli naposledy na romantické večerní procházce ? No vidíte :). Když budete chtít, objevíte tolik pohybu... Vitamíny Souboj přírody a výrobců syntetických vitamínů. Než si oloupat pomeranč, vymačkat citrón, nebo připravit zeleninový salát, zdá se lepší a v uspěchané době výhodnější spolknout nějakou tu pilulku. I když máme málo času, nezatěžujeme už naše těla i tak dost? Každopádně vitamíny potřebujeme a jak je svému tělu dopřejeme to už je na každém z nás.

Hubněte s chutí a hlavně efektivně!

Ať děláte co děláte, nedaří se vám hubnout? Nezoufejte, prozradíme vám fígly, jak obelstít vaše vlastní tělo a přimět jej k rozumu. Asi vás překvapíme, ale základem dobrého spalování je kvalitní odpočinek

Asi hned ze startu čekáte, že vám budeme hlavu vymývat dietními recepty, zeleninovou a ovocnou nekalorickou bombou a hodinami každodenního cvičení. Nebojte, i na to dojde!

Základem zdravého hubnutí je však také dostatek volného času, který budete věnovat sami sobě. Stačí i obyčejná půlhodinka denně, kterou strávíte tak, jak chcete jen vy – klidně naložení ve vaně či s knížkou v ruce.

Očista těla i duše je velice důležitá a pomáhá nejen proti stresu, ale také dostat tělesnou stránku do pohody tak, aby začala správně fungovat. Navíc, mnoho lidí řeší stres a nervozitu přejídáním a uspokojováním nezvladatelné touhy po sladkém.

Hýčkání pokračuje – dopřejte si pořádnou dávku spánku

Ano, i spánek hraje v hubnutí velkou roli. Hormony v našem těle, které jsou zodpovědné za správně fungující metabolismus, při nedostatku nefungují správně a v případě tukových buněk jde pak doslova o kalamitu.

Místo přeměny tuku v energii si jej tělo ukládá zcela bezdůvodně na horší časy a tak místo toho, abyste během spánku zregenerovali tělo a vyplavili nadbytečný tuk, během nekvalitního či příliš krátkého spánku se naopak tuk ukládá a škodí.

Ach to jídlo…

Ano, a jsme u něj. Nejen to co jíme, ale také jak často a v jakou denní hodinu, ovlivňuje zcela zásadně naše hormony, které stojí za spalovacím mechanismem našeho těla. Pokud se naučíte zařadit do vašeho jídelníčku dostatek ovoce, zeleniny, luštěnin, celozrnného pečiva a mléčných výrobků, udržujete hladinu kortizolu a cukru v krvi v ideálních hodnotách.

A jde se na to – vydejte se na cestu plnou pohybu!

Nebojte, nemusíte lámat závodní rekordy, ale špetku pravidelného pohybu si zaslouží vaše tělo a představte si, že i vaše mysl. Protažené tělo a vyčištěná hlava dokáží perfektně nastartovat hormony ovlivňující správné spalování tuků.

Není žádný velkolepý objev, že správná svalová hmota ovlivňuje efektivní spalování sacharidů i tělesného tuku, navíc vaše křivky budou doslova k nakousnutí. Přitom to, jaký pohyb zvolíte není až tak důležité, hlavní je, že minimálně třikrát týdně po dobu jedné hodiny na sobě pořádně zamakáte. Jestli si vyberete kolečkové brusle, kolo, koloběžku či aerobik nebo plavání je pak jen a jen na vás.

A nezapomeňte – hubnutí není rozhodně jen o dietě, zdravém stravování a dostatku pohybu. Tak, jako vše v našem těle, je i hubnutí procesem, který může být ovlivněn genetikou, hormonální rovnováhou či nerovnováhou a také samotnými biochemickými procesy odehrávající se v lidském těle. Proto nezoufejte a v případě, že se vám hubnutí nedaří, obraťte se na odborníky.

 

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..