Přírodní léčba zánětu vedlejších nosních dutin, která zvýší Váš imunitní systém

Přírodní léčba zánětu vedlejších nosních dutin, která zvýší Váš imunitní systém

Nosní dutiny působí jako obranný systém pro naší dýchací soustavu a jsou umístěny kolem očí a nosu. Je mnoho věcí, které mohou způsobit jejich zánět. Příčinou může být alergie, zubní infekce nebo třeba i kouření. Zánět vedlejších nosních dutin je stav, který může doprovázet menší i větší otok, který se může projevit zánětem celé nosní dutiny.

Léčení zánětu vedlejších nosních dutin může být provedeno takovým způsobem, že dojde i k posílení Vašeho imunitního systému a zároveň může poskytovat prevenci k jeho návratu. Zánět vedlejších nosních dutin je obyčejné, ale časté chronické onemocnění. Leckdy se může projevit tak, že může být zaměňováno s jinou nemocí. Projevuje se bolestí hlavy, únavou, zeleným nebo žlutým hlenem, bolestí zubů nebo čelisti stejně tak jako nepříjemným tlakem a „plností“ kolem obličeje.

Konvenční léčba

Na zánět vedlejších nosních dutin se typicky předepisují antibiotika a antihistaminika. Tyto typy léků ovšem mohou způsobit možné zdravotní komplikace a vedlejší účinky. Například antibiotika mohou narušit rovnováhu prospěšných bakterií ve vašem trávicím traktu, což nepůsobí dobře na vaši imunitu.

V případě užití antihistaminik se může vyskytnou zesílený hlen, místo toho, aby ustupoval. Některé léky tedy mohou spíše vašemu imunitnímu systému uškodit, než aby ho naopak podporovaly a udržely pak nadále nosní dutiny zdravé.

Pět bylinek pro zdraví

Echinacea – má stimulační účinky na imunitní systém, podporuje obranyschopnost proti virovým, bakteriálním a plísňovým infekcím. Také obsahuje inzulin a podporuje tvorbu T-buněk.

Přečtěte si také:  Jak zatočit se stresem

Meduňka lékařská – má silné léčivé a antibakteriální vlastnosti. Nejen že dobře působí proti křečím, ale také obsahuje antihistaminikum a je dobrým antioxidantem. Díky těmto vlastnostem je tato bylina velice přínosná proti zánětu vedlejších nosních dutin a k léčbě spousty dalších infekcí.

Česnek – sloužil jako účinný lék na celou řadu infekcí. Česnek jako antibiotikum je jedním z nejúčinnějších rostlin. Jeho inhalace a užívaní, se dá také nějaký čas používat k léčbě vedlejších nosních dutin. Bojovat proti kvasinkám, které mohou být také příčinou zánětu vedlejších nosních dutin, můžete například extraktem z olivového listí smíchaného s česnekem.

Zázvor – používá se od starověku. Tato protizánětlivá bylina byla a je fantastická při léčbě nachlazení, bolestech v krku nebo proti bolesti hlavy.

Kopřiva dvoudomá – tato byli má velice vysoký obsah kyseliny máselné. Podporuje metabolické zdraví a je dobré ji využít při léčbě respiračních problémů, které byly způsobeny alergií na pyl, plísně nebo houby.

Dále vám mohou pomoci léčit nebo vám mohou být dobrou prevencí proti zánětu vedlejších nosních dutin oregano, olej z máty peprné, ananasová štáva, kořen hořce, černý bez, šťovík, lékořici nebo heřmánek. Všechny tyto bylinky se používají pro prevenci a léčbu zánětu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *