Sage Plant Flowers Herbs  - Dieter444 / Pixabay

V sezóně grilování vám bylinky pomohou nejenom s lahodnou chutí jídla…

Šalvěj, zázvor, máta – také tvoří nezbytnou součást vaší letní kuchyně? Přidáváte je do marinád, ochucujete s nimi saláty, případně na ně nedáte dopustit v letních koktejlech? Vyzkoušejte účinky těchto bylinek i trochu jinak.

Leckdy totiž zapomínáme, že nám mohou nabídnou i rozličné léčebné působení. Třeba ty výše zmíněné si poradí se špatnou funkcí zažívání, přejedením nebo třeba plynatostí

Máta na žaludek i pro dobrou náladu

Například máta peprná (Mentha piperita) zcela neodmyslitelně patří do mojita, ale také do vašeho večerního čaje. A to vždy, když potřebujete povzbudit před dalším nočním životem, případně tak trochu ukočírovat své neposedné trávení. Pomáhá od pocitu plného žaludku a poradí si dokonce i s počínajícími záněty a jinými obtížemi.

Zázvor do marinády i do čaje

A takový zázvor lékařský (Zingiber officinale) rozhodně není vhodný jen do podzimních a zimních čajů, užívaných při nachlazení. Pomůže totiž i od nevolnosti, čistí organismus a v neposlední řadě rovněž posiluje imunitu. Takže když vám něco trochu nesedne, jděte směle do kořene zázvoru a peprně chutnajícího čaje.

Přečtěte si také:  Jaterní dieta
Ginger Fresh Ginger Food Organic - jmexclusives / Pixabay
jmexclusives / Pixabay

Když rádi grilujete s velkým množstvím tuku

A co šalvěj lékařská (Salvia officinalis)? Ta podpoří trávení vždy, když ho zatížíte větším množstvím tuků. Pokud vám tedy dělá trávení smažených nebo tučných jídel problémy, vsaďte právě na šalvějový čaj. Patří mezi bylinky, jež dokáží přinést úlevu opravdu okamžitě.

Vše o bylinkách na Bylinkovo

Chtěli byste o účincích bylinek vědět víc? Podívejte se na tento herbář bylinek na stránkách Bylinkovo.cz. Najdete tu všechny – od těch typicky českých až po stále oblíbenější asijské.

A nechybí ani garance odbornosti v době kvalifikovaného poradce PharmaPoint či přehledné třídění bylinek do jednotlivých kategorií. Rychle tak najdete všechno, co vás zajímá. Tak směle do toho. Objevte pomoc na svůj zdravotní problém nebo si třeba přečtěte šikovné bylinkové rady do kuchyně.

Mint Leaf Leaves Peppermint Drink - japanibackpacker / Pixabay
japanibackpacker / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *