Meatballs Raw Diet Gourmet Food  - Engin_Akyurt / Pixabay

Přínosy živé stravy pro váš život

Mnoho lidí si myslí, že každé jídlo je automaticky výživné pro tělo už jen proto, že ho jako jídlo nazýváme a vnímáme. To ale vůbec neodpovídá skutečnosti.

Stačí, když si položíme otázku, co tělo opravdu vyživuje a co náš organismus skutečně potřebuje za látky, které mu strava může dodat.

Když se vám podaří na tyto otázky získat seriózní odpověď z hodnověrného zdroje a pročtete si složení potravin, které běžně nakupujete v supermarketech a v klasických obchodech, můžete se zhrozit, co vlastně obsahují za škodlivé látky a jaké potřebné látky naopak vůbec neobsahují. Můžete také zjistit, že mnohé potraviny jsou svým složením ve skutečnosti naprosto něčím jiným, než prezentuje jejich obal a než na co vás láká reklama.

Pozor na škodlivé potraviny

Vliv škodlivých potravin na lidské zdraví je o to zákeřnější, že probíhá pomalu a nepozorovaně. Mnohé potraviny navíc otupují jemnější vnímání a tak většina lidí pak necítí jemné signály těla a uvědomí si své zdravotní problémy až v momentu, kdy je tělo informuje zásadním způsobem, který nemohou přehlédnout, tedy ve formě nemoci, omezení, úrazu nebo vážného zhoršení zdravotního stavu.

Sečteno, podtrženo, ten, kdo se tématem stravy zabývá trochu hlouběji, dříve či později zjistí, že mnoho prodávaných potravin je pro tělo ve skutečnosti spíše zátěží než výživou.

Pestrá strava je základ – přínosy živé stravy jsou  nezpochybnitelné

Řešení je jednodušší, než by se mohlo zdát. Určitě neuděláte chybu, když do svého jídelníčku zařadíte více živé stravy.

Přečtěte si také:  Meloun jako základ pro dietní jídelníček

Jak už sám název “živá strava” napovídá, jedná se o stravu, která je pro tělo skutečnou výživou, zkrátka strava plná života. Živá strava, nebo také syrová strava by se dala charakterizovat jako strava v co nejpůvodnější podobě, tak, jak ji vytvořila příroda, tedy bez složitého průmyslového zpracování, které mnohdy úplně změní její původní složení.

Živou stravu jíme syrovou a čerstvou, můžeme ji ohřát a sušit do 42 °C, případné jíst naklíčenou, čerstvě pomletou, namixovanou, odšťavňovanou, nakrájenou nebo jinak šetrně přichystanou. Díky takovému zacházení pak vašemu tělu dodá maximální množství vitamínů a enzymů potřebných pro trávení.

Myslíte si, že si na takovém zdravém jídle nepochutnáte? Ničeho takového se určitě nemusíte obávat.

V dnešní době již najdete desítky až stovky výborných receptů. Stačí na internetu do vyhledávače zadat slovní spojení “raw strava recepty” a zobrazí se vám množství nejrůznějších odkazů. Na své si přijdou milovníci všech chutí, včetně slaných a sladkých.

Jeden takový odkaz vám ihned doporučíme

Navštivte webové stránky www.loveofraw.cz, kde najdete množství výborných receptů, které můžete ihned vyzkoušet. Dozvíte se zde také další informace o živé stravě a můžete v případě zájmu navštívit kurzy a akce, zaměřené na téma živé stravy.

Tuna Fish Fillet Raw Seafood Meal  - ReinhardThrainer / Pixabay
ReinhardThrainer / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *