Feet Foot Massage Footprint Woman  - 16704029 / Pixabay

Trápí Vás plíseň, mykóza a svědění na nohách?

Bohužel naše nohy často zanedbáváme a nevěnujeme jim správnou péči, kterou by bezpochyby zasloužily. Proto pak vznikají různé nemoci a neduhy nohou. Nejčastější onemocnění nohou jsou následující: plíseň a mykózy, halux (zvětšení kloubu na prstu u nohy), kuří oka, zápach, záděry a nehty zarůstající do kůže. Může jít rovněž o tzv. leuconychii (bílé skvrny), okusování nehtů, paranochyii (zánět pokožky), verucu (nakažlivá virová infekce podobná bradavicím) a bradavice.

Pozor na kvasinky a koupaliště

Plísňová a mykózová infekce bývá nejčastějším problémem nohou. Je způsobena kvasinkami v našem těle, které se můžou za určitých podmínek přemnožit – například při oslabené imunitě, užívání antibiotik a hormonů. Získáte ji však i na veřejném koupališti nebo i nošením špatných bot. Plísňová infekce se nejčastěji nachází mezi prsty u nohou a pořádně svědí.

Feet Water Cold Cool Toes  - jgarma / Pixabay
Trápí Vás plíseň, mykóza a svědění na nohách?

Ze začátku se plíseň vyskytuje jen na několika nehtech, postupně se rozšíří na všechny. Usazuje se na okrajích nehtů a postupně se rozrůstá až ke kořeni. Může se dostat do krevního oběhu a tím pádem do celého organizmu. Plísňová infekce nohou se nesmí podcenit. Nejdůležitější je prevence, a pokud se mykóza objeví, tak musí přijít včasná a vhodná léčba. Nehty se při plísních často třepí a velmi trpí. Někdy dochází i na bolestivé strhávání nehtů.

Přečtěte si také:  Jak prospívá naší pleti kyselina glykolová

Speciální masti Vám pomohou

Léčí se čistým lihem, který je určen pro vysoušení pokožky a také protiplísňovými mastmi. Masti a krémy na plísňovou infekci koupíte v lékárně. Je dobré se před užíváním poradit se zkušeným dermatologem.

Jak aplikovat mast? Místa mezi prsty nejdříve řádně umyjte a pak naneste léčivou mast, krém či líh. Mast se aplikuje po dobu třech měsíců. Často trpí plísňovou infekcí také ženy, může být způsobena gynekologickými obtížemi. Vhodná je také gelová modeláž nehtů na nohou při pedikúře. Existují totiž speciální vyvinuté gely s antimykotickou složkou.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *