Zeleným čaj zabijákem rakoviny?

Zeleným čaj zabijákem rakoviny?

Výsledky studií vědců po celém světě se stále častěji přiklánějí k tomu, že zelený čaj má opravdu blahodárné účinky na lidský organismus a to v boji proti rakovině a Alzheimerově chorobě. Výzkumy potvrzují blahodárnost zeleného čaje proti zákeřným chorobám. Pravidelným pitím zeleného čaje se můžeme, dle vědeckých výzkumů vyhnout rakovině močového měchýře, tlustého střeva, prostaty, žaludku, prsu a také ochránit mozek před dalšími formami demence.

Co vlastně obsahuje zelený čaj?

Čím je zelený čaj tak unikátní? Na rozdíl od černého čaje obsahuje velké množství katechinů- antioxidantů, které dokáží blokovat bujení. Tím ochraňují naše tělo před nežádoucím množením rakovinných buněk.

congerdesign / Pixabay

Zpracování zeleného čaje se od černého trochu liší a to ve fermentování čajových lístků, které se narozdíl od černého čaje jen lehce spaří, což zabrání oxidaci důležitých látek. Zelený čaj je také využíván v alternativní medicíně jako výrazný pomocník u lidí, kteří již rakovinou onemocněli. Velmi znatelně totiž zpomaluje progresi rakoviny, což opět potvrdily klinické výzkumy např. u rakoviny prostaty.

Přečtěte si také:  Jaterní dieta

Samozřejmě, že zelený čaj není všelékem a zázračným spasitelem. Vždy je v boji proti rakovině důležité dodržovat určité zásady životosprávy, ale klinické studie přeci jen potvrzují, že zelený čaj má velký přínos v boji proti těmto obávaným nemocem.

Za zmínku také stojí fakt, že užívání zeleného čaje nemá žádné vedlejší účinky. Jediná nepříjemnost, která může nastat při pití zeleného čaje před spaním je nespavost.

 

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *