Mléko jako vhodný doplněk pro zdravé hubnutí

Mléko je vhodným doplňkem pro dietní a zdravý jídelníček. Mléko obsahuje bílkoviny, vápník a poměrně málo energie. Vápník, který obsahuje mléko, pomáhá snižovat pocit hladu. Má velmi dobrý poměr mezi obsahem živin a obsahem energie (kalorie).

Mléko odtučněné, polotučné, nízkotučné?

Jaké mléko si pro svůj dietní jídelníček zvolit? Má smysl vybírat si jen nízkotučné nebo odtučněné mléko? Pokud je vaším cílem spíše zdravý jídelníček, zvolte si spíše polotučné mléko. To obsahuje více vitamínů navázaných na tuk. Pokud sestavujete dietní jídelníček, nízkotučné nebo odtučněné mléko bude asi lepší volba. Obsahuje méně tuku a méně kalorií. Rozdíl mezi odtučněným, nízkotučným nebo polotučným mlékem ale není nijak výrazný. Podíl tuku se liší jen o několik málo procent (podíl tuku je zpravidla uváděn jako obsah tuku v sušině a mléko je z velké části tvořeno vodou, rozdíl v obsahu tuku je tak téměř zanedbatelný).

Přečtěte si také:  Recepty a jídelníček mléčná dieta

Mléko a mléčná dieta

Mléko je také základní potravina pro jeden typ dietymléčná dieta. Mléčná dieta je drastická redukční dieta, která podle názorů některých odborníků není příliš zdravá. Mnoho lidí, kteří vyzkoušeli mléčnou dietu, ale říká, že s pomocí této diety, dokázali zhubnout o mnoho kilo, za krátkou dobu.

Sójové mléko

Sójové mléko je jednou z možných náhrad klasického mléka. Připravuje se ze sójových bobů a neobsahuje cholesterol. Obsahuje také některé vitamíny, které nejsou obsaženy v klasickém, kravském mléce.

Užitečné odkazy pro mléko:

    1. Mléko a mléčná dieta
    2. Mléko a mléčné výrobky – kalorie

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *