Dieta mléčná

Mléčná dieta - jídelníček, recetpy, návodCo je to mléčná dieta? Jedná se o typ rychlé redukční dieta, který je založený na přesně stanoveném jídelníčku po dobu 14-ti dnů. Mléčná dieta dokáže zajistit rychlé snížení váhy až o 6 -10 kilogramů za 14 dní. Mléčná dieta je ale současně velmi náročná dieta, patří mezi tzv. „drastické“ nebo „hladová dieta

Mléčná dieta – jak to funguje?

Mléčná dieta se drží 14 dní, kdy na každý den máte stanoven jídelníček, který musíte přesně dodržet. Během této doby je váš energetický příjem velmi omezen (mléčná dieta neobsahuje žádné sacharidy, těstoviny, pečivo, rýži a podobně).

Mléčná dieta jídelníček

Jídelníček mléčné diety obsahuje přesný rozpis potravin pro každý den. Mléčná dietajídelníček sestavený především z mléka (to tvoří až 60% vašeho energetického příjmu) a dále zde najdete omezené množství dalších mléčných výrobků (především tvaroh, jogurt). Jídelníček dále obsahuje omezené množství bílkovin – především libové hovězí nebo kuřecí maso. Nechybí zde ani menší množství ovoce a zeleniny.

Přečtěte si také:  Vydané kalorie - domácnost

Jídelníček je nutné přesně dodržovat po dobu 14-ti dnů a to může být velmi náročné. Není nezvyklé, že ty, kdo se rozhodnou vyzkoušet mléčnou dietu, především v první části trápí pocity hladu nebo prázdného žaludku.

Vyplatí se mléčná dieta?

Mléčná dieta je drastická redukční dieta, ale současně rychlý a efektivní způsob jak zaručeně zhubnout, nebo snížit váhu až o deset kilo za dva týdny. Pokud vydržíte po celou dobu mléčné diety dodržovat předepsaný jídelníček, máte zaručenou jistotu, že na konci bude vaše váha nižší.

Mezi hlavní nevýhody patří zdravotní rizika, která u některých osob může způsobit takto výrazný úbytek váhy během tak krátké doby. Dalším negativem je přísný jídelníček a omezený výběr potravin, který je obtížné skloubit s běžným pracovním a osobním životem

2 comments

  1. ahoj tak dnes jsem byla u doktora a zdesila jsem se nad svou vahou:( tak jsem se rozhodla ze od pondelka to zkusim a budu peclive vse dodrzovat a pak napisu jestli to funguje nebo ne:)

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *