Vypadávání vlasů – léčba lidovými prostředky

Vypadávání vlasů je velmi individuální a především muže může začít trápit již okolo dvacátého roku života (ztráta 30-50 vlasů za den je považována za přirozený úbytek). Příčiny vypadávání vlasů bývají metabolická porucha (nedostatek vitaminu B 6, kyseliny listové) vzrušení, strach či dlouhodobý stres, stejně tak jako obecné oslabení těla způsobené nemocí (anémie, chřipka, chronické nachlazení s horečkou) nebo dědičný faktor.

Dieta proti vypadávání vlasů

Jídlo musí být vyvážené, nejsou vhodné tučná a kořeněná jídla. Doporučuje se jíst více cereálií, luštěniny, zeleniny a byliny jako přeslička rolní a kopřiva, neboť obsahují velké množství křemíku, který je nezbytný pro růst vlasů. Dieta při vypadávání vlasů je založena na čerstvém ovoci a zelenině, které obsahují vitamíny a užitečné stopové prvky (vitamíny B2, B5, B6, H, C, PP, stejně jako fosfor, draslík, zinek, železo, křemík, zinek a další).

Obzvláště dobré je syrové zelí, mrkev, řepa – obsahují vlákninu a stimulují peristaltiku vzhledem k vysokému obsahu vlákniny. Kromě vlákniny pro zdraví našich vlasů jsou třeba živočišné bílkoviny, které jsou stavebními kameny vlasových kořínků. Jezte libové maso, např. hovězí, kuřecí, krůtí, stejně jako mořské a říční ryby.

Dieta by měla zahrnovat také kvasinky, med, mléko, rostlinný olej, chléb s otruby, okurky, řepa, chřest, hlávkový salát, petržel, jahody. Je také dobré pojídat mírně pražené lískové ořechy. Pro zdraví vlasů co nejvíce pijte bylinné čaje, zelený čaj a čistou vody.

Přečtěte si také:  Mužská neplodnost. Jaké máme možnosti léčení?

Vypadávání vlasů – lidové prostředky

Ricinový olej je velmi příznivý na vliv na vlasových kořínků. Zahřejeme malé množství oleje ve vodní lázni a pomocí starého kartáčku na zuby potřít vlasy. Poté, pokrýt hlavu s ručníkem a nechte působit 5 hodin. Pak hlavu důkladně umyjte šamponem, 1 krát týdně opakovat po dobu 1-2 měsíců.

Účinný prostředek pro růst vlasů je i masírování pokožky hlavy lopuchovým vývarem nebo mastí z kořene lopuchu (20 gramů kořene na 1 šálek vroucí vody, necháme vyluhovat 20 minut).

Smíchejte 10 gramů koňaku, 40 gramů cibulové šťávy a 50 gramů vývar lopuchu kořenů (vařené v poměru 1:10). Výsledná směs se vtírá do pokožky hlavy, přikryjeme hlavu s ručníkem, nechte působit po dobu 2 hodin, pak umyjeme vlasy. Tento postup se provádí denně.

karenwarfel / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *