Snadné hubnutí? Ano, existuje

Dietních režimů, které vám přinesou rychlý výsledek, je celá řada. Skutečně se vám pomocí nich podaří shodit přebytečné kilogramy. Ale co následuje? Rychlý návrat k předchozím zvyklostem a zpět k vaší původní velikosti oblečení. Jak to změnit?

I vy patříte do kategorie těch, kterým se daří rychle zhubnout a dodržovat pár dní přísná pravidla, ale zanedlouho je vaše radost z úbytku kilogramů ta tam? Celá řada lidí dělá stejné chyby jako vy, je na čase rozbít bludný kruh kdy hubnete, propadáte nadšení, vracíte se k původním zvyklostem, přibíráte, propadáte skepsi a nemáte chuť se pouštět do dalších pokusů.

Je na čase zpomalit

Klíčem k vaší vysněné postavě není to, že ji získáte během drastického režimu, který nejste schopni držet dlouhodobě. Klíčem je začít postupně zavádět drobné změny, které pro vás budou příjemné, nebudou vás nijak omezovat, a přesto povedou k úbytku kilogramů. A přivedou vás nejen k tomu, že shodíte přebytečné kilogramy, tentokráte se vám podaří zajít o krok dále. Vy si novou postavu udržíte a nemusíte se obávat toho, že se brzy vrátíte ke své původní velikosti oblečení.

Pomalé tempo je navíc zárukou toho, že váš metabolismus zareaguje na změny správně a začne spalovat tukové zásoby. Na drastické dietní režimy vaše tělo reaguje rychlou obranou a ukládáním tuků, jelikož se cítí v ohrožení.

Kde začít

Začněte hned ráno tím, že budete pravidelně snídat. Udělejte si klidnou chvilku a věnujte patnáct minut snídani. Pokud začnete pravidelně snídat, nebudete se cítit tolik unaveni a vaše tělo nebude vyžadovat přísun rychlého cukru. Tedy jinými slovy, nebudete muset sahat během dopoledne po čokoládové tyčince. Snažte se snídat vždy ve stejnou dobu a dbejte i o pravidelnost večeří. Ta by neměla být později, než dvě hodiny před spaním. Za několik týdnů přidejte i dvě svačiny. Vaším cílem je pět jídel denně, které by měly být konzumovány zhruba ve stejný čas.

Přečtěte si také:  Metabolismus aneb jak tělo zachází s energií

Do vašeho dne začleňte i dostatek tekutin. Samozřejmě neslazených a neperlivých nápojů. Nejlepším nápojem je čistá voda, ale může se jednat i o nejrůznější čaje. Velmi účinným trikem je vypití sklenice studené vody před každým jídlem.

V prvních týdnech se rychle vzdejte všech sladkostí. Později si samozřejmě čas od času můžete zahřešit, vše je jen o zkonzumovaném množství. Kousek kvalitní hořké čokolády, například jednou týdně, je vašemu režimu dokonce velmi prospěšný.

Na který důležitý krok jsme zapomněli? Ano, na dostatek pohybu! Samozřejmě není možné, abyste bez jakéhokoliv tréninku začali každý den běhat. Jsou však aktivity, které můžete začlenit do vašeho denního rozvrhu velmi pohodlně. Rychlejší chůze, nebo chůze do schodů. Najděte si vzdálenější parkoviště od vašeho zaměstnání, na nákupy nebo na obchodní schůzky se vydejte pěšky a alespoň dvakrát týdně si dopřejte rychlejší procházku, která by měla být delší než půl hodiny.

Malé změny, velký výsledek

Všechny uvedené rady je velmi snadné dodržet a jsou vhodné pro každého z nás. Neznamenají rychlou cestu, ale znamenají efektivní a příjemnou změnu. Změnu, která bude viditelná už po pár týdnech a především změnu, která vás bude dlouho provázet. Dejte už sbohem jo-jo efektu a začněte správně!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *