Dieta podle fáze měsíce

Dieta podle fáze měsíce

Kladete si otázku, zda je možné, aby Měsíc ovlivnil vaši váhu? Pokud byste se ponořili opravdu do hodně dávné historie, mohli byste se dozvědět, že už tehdy lidé sledovali Měsíc a znali, jak silně dokáže ovlivnit celý lidský organismus. Shazování přebytečných kilogramů můžete zvládnout díky dietě rozdělené  podle základních fází Měsíce.

K zahájení diety je nejvhodnější Novoluní. Měsíc je v této době otočený osvětlenou stranou ke Slunci a není vidět. Tato fáze se objevuje po úplňku a trvá tři dny. Kromě diety lze zahájit očistnou kúru. Zaměřte se na pití přírodních šťáv ze zeleniny a ovoce, na čistou vodu a bylinkové čaje. Tělo se zbaví škodliviny.

Fáze „Dorůstající Měsíc“ trvá asi šest dnů. Tento čas není vhodný k zahájení diet. Poslední jídlo dne sněžte do šesti hodin večer. Zaměřte se na dostatečné pití a v jídelníčku nezapomeňte na zeleninu, ovoce, rybí maso a drůbež. V tomto čase se dobře vstřebávají minerály a vitamíny.

Úplněk je půstovým obdobím – výborné je zařazení jednodenního půstu. Měsíc má velkou sílu a doba se hodí pro detoxikaci a očištění těla. Tělo je připravené na vitamíny a minerály. Jestliže se nehodláte postit, dejte se do zeleninového nebo ovocného dne. Důležitý je také pitný režim. Potrava se v této době ve většině případů přetváří na tuk. Pro úplňkové období je typická slabost a únava. Hodně se spí a cvičení by se nemělo nijak přehánět. Pomohou vám cvičení jako pilates nebo jóga, a také například zumba a tanec.

Přečtěte si také:  Recept čaje na zlepšení stavu jater, imunity a krevního cukru

Ubývající Měsíc je ideálním hubnoucím obdobím. Tělo velmi rychle odbourává tuky, pokud jíte méně a dodržujete zásady životosprávy. I když si dopřejete nějakou tu laskominku, nepřiberete, nebo jen nepatrně. Doba pro poslední jídlo je  nejvhodnější mezi 16. a 17. hodinou odpoledne.  Detoxikaci organismu podpořte pitím čistících a bylinkových čajů.

  1. Podle mě teda měsíc do úplňku dorůstá celé dva týdny (ne 6 dnů) a novoluní se neobjevuje hned po úplňku, ale to jen mé připomínky k článku.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *