Dieta Alfa Omega

Dieta Alfa Omega se hodí pro jedince, kteří se necítí na dodržování diety podle čtyř fází Měsíce. Dieta se zakládá na konzumaci různých skupin potravin. Každý organismus reaguje rozdílně na nějaké druhy potravin a také jinak reaguje na denní dobu, kdy se potraviny jí. Jeden typ lidí jsou ranní ptáčata a druhý zase sovy – čílí večer a v noci.

K přednostem diety patří to, že netřeba kontrolovat kalorie a sestavovat nějaký speciální jídelníček. Nemusíte ani dodržovat úplně všechny fáze “měsíční diety”, ale bude stačit využít  postních dnů v týdnu a jíst ovoce a zeleninu podle chuti.  I tato dieta má své zápory, které musíte sami posoudit. Jakmile skončíte s dietou Alfa Omega, nejspíše se vrhnete na lednici a sníte, na co přijdete. To pochopitelně není dobré, protože může dojít k jo-jo efektu. Budete si muset takřka odpustit sladké limonády, čokolády a jiné cukrovinky. Postní období vám může přinést podrážděnost a nesoustředěnost.

Pozor: Dieta není vůbec doporučována lidem, kteří mají problémy a léčí se se srdcem, ledvinami, žaludkem, cukrovkou a krevním tlakem. V těchto případech je nezbytná konzultace s ošetřujícím lékařem.

Jaké potraviny se hodí na dietu podle Měsíce typ Alfa? Osoby mohou konzumovat dvě až tři větší jídla každý den. Pije se hodně tekutin s výjimkou studených nápojů. Dají se konzumovat živočišné tuky (máslo), mléko (plnotučné), smetana, sýry, žitný chléb, celozrnná mouka, špaldové nudle, rybí a pečené maso, slanina. Dále jezte ovoce – hlavně citrusové plody a plody s jadřincem, zeleninu – především okurky a mrkev, pijte hlavně zelené čaje a dopřejte si také silně kořeněné pokrmy.

Přečtěte si také:  Dieta banánová
alsen / Pixabay

Pro dietu podle Měsíce typ Omega se hodí potraviny jako bílý chléb, koláče, nudle, rybí a vařené maso, káva, rostlinné tuky a oleje, mléko a sýry (netučné). Jezte vícekrát denně v menších porcích. Dopřávejte si ovoce – hlavně banány a peckovité, ze zeleniny především rajčata. Můžete mít ve stravě nerafinovaný cukr, med (přírodní), jemné koření a málo kyselé potraviny.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *