Redukční diety: Dieta modelek

Dieta modelek - rychlá redukční dietaDieta modelek je jedním z typů rychlé redukční diety. Pomocí diety modelek je možné zhubnout až neuvěřitelné 3 kila za 3 dny. Na druhou stranu ale zhubnutí za pomocí diety modelek není dlouhodobé. Pokud je vaším cílem zhubnout dlouhodobě, pak dieta modelek nebude to pravé pro vaše hubnutí. Dita modelek se hodí jen v situacích, kdy potřebujete rychle zhubnout o pár kilo a nevadí vám tolik, že se ztracená kila časem vrátí. To může být užitečné například při hubnutí do plavek, pokud potřebujete rychle zhubnout do večerních nebo do plesových šatů.

Dieta modelek, co to je a jak vznikla?

Dieta modelek má svůj původ v Americe, a to především v Hollywoodu. Nejdříve ji totiž začali aplikovat hollywoodské herečky a modelky. Podle nich pak také dostala svůj název. Dieta modelek spočívá v tom, že během několika dní (zpravidla se jedná o 3 denní hubnoucí program) konzumujte pouze vybrané druhy ovoce.

Úspěšnost diety modelek

Tajemstvím úspěchu diety modelek je v tom, že zvolené druhy ovoce jsou bohaté na látky, které velmi efektivně aktivují trávicí enzymy, čímž dochází k efektivnějšímu spalování. Dalším z důvodů vysoké účinnosti diety modelek je to, že energetický příjem, který představuje jídelníček dieta modelek, je velmi malý. Během diety modelek tedy budete přijímat jen velmi malé množství kalorií. Posledním předpokladem pro úspěch diety modelek je to, že během této diety musíte vypít alespoň 2 – 3 litry pramenité vody každý den. Zvýšený příjem vody opět napomáhá aktivaci metabolismu a efektivnějšímu odbourávání tuků

Přečtěte si také:  Dieta Alfa Omega

Dieta modelek – zkušenosti těch kdo ji vyzkoušeli

Dieta modelek v těch, co se snaží zhubnout, vyvolává rozdílné reakce. Jedni na ni přísahají a nedají na diety modelek dopustit. Dieta modelek jim totiž pomohla zhubnout velmi rychle i o několik kilo. Jiní zase dietu modelek zatracují a říkají, že to ani není žádná opravdová dieta. Někteří odborníci tuto dietu považují za rizikovou, a potenciálně i zdraví škodlivou. Určitě platí, že dieta modelek je určena pouze pro krátkodobý hubnoucí program. Ten by neměl být delší než 3 nebo maximálně 5 dní. Dieta modelek by se také neměla opakovat častěji než 1x za 3 měsíce.

Dieta modelek = zhubněte rychle

Pokud budete dodržovat jídelníček diety modelek, mělo by se vám již během prvních 3 dnů podařit zhubnout zpravidla o 2 – 3 kila. Musíte se ale současně připravit na to, že dieta modelek je jedna z nejnáročnějších diet. Je to rychlá redukční dieta, ale musíte počítat s tím, že její energetická bilance je velmi nízká a během této diety vás mohou trápit pocity hladu. Vzhledem k tomu že se jedná jen o krátkodobou, několikadenní dietu, měli byste toto trápení vydržet a odměnou vám budou kila, která zhubnete.

Máte nějakou zkušenost s hubnutím pomocí diety modelek? Podělte se o své zkušenosti a názor na dietu modelek v diskusi pod tímto článkem.

7 comments

 1. Ahojky, chtěla jsem se zeptat, jestli jste někdo doopravdy zkoušeli hubnutí pomocí diety modelek? Narazila jsem na podobné návody už na několika různých fórech o hubnutí, ale pořád k tomu nemám žádnou velkou důvěru. Dá se tímto způsobem pomocí diety modelek zhubnout?

  1. Moje zkušenosti s dieta modelek nejsou příliš dobré. Zkoušela jsem tímto způsobem zhubnout už alespoň 4x. Pokaždé se do diety modelek pustím s nadšením, ale už druhý den mám úplně strašlivý hlad a je to pro mě velké utrpení vydržet až do konce. No, a když i pak dám pár dní po sobě normální jídlo tak má zase zpátky všechna kila, která jsem díky této dietě shodila.

   Takže moje zkušenost je taková, že na dlouhodobé hubnutí se to nehodí…

 2. Moje zkušenost s touto dietou není dobrá. Podařilo se mi rychle zhubnout. Samozřejmě po skončení diety jsem opět rychle kila nabrala. Především bych chtěla upozornit, že jsem si díky této dietě způsobila alergii na ananas a kiwi!!!

 3. moznost A:drive ci pozdeji vybilite lednici
  moznost B:stane se z vas anorekticka, bulimicka…

 4. ahoj, já myslím, že tyhle drastické diety jsou možná účinné, ale hned jak skončí jsou kila nahoře zpátky. Já mám dobrou zkušenost s abc dietou, je to krabičková dieta, kde se o všechno postarají, jídlo dovezou až domů nebo do kanceláře a je navíc dobré. Tak to zkuste:)

  1. Den první

   Snídaně: 250 g čerstvého ananasu

   Svačina: 250 g čerstvého ananasu

   Oběd: 1 banán

   Svačina: 250 g čerstvého ananasu

   Večeře: 1 banán

   Den druhý

   Snídaně: 3 kiwi

   Svačina: 100 g hroznového vína

   Oběd: 4 kiwi

   Svačina: 100 g hroznového vína

   Večeře: 3 kiwi

   Den třetí

   Snídaně: 200 g hroznového vína

   Svačina: 200 g ananasu

   Oběd: 4 kiwi

   Svačina: 100 g ananasu

   Večeře: 2 kiwi a 100 g hroznového vína

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *