Pečujete o své nohy? Jsou téměř stejně zatěžované jako vaše srdce

Pečujete o své nohy? Jsou téměř stejně zatěžované jako vaše srdce

Kdybychom měli vybrat dva orgány, které každodenně odvedou v našem těle nejvíce práce, bylo by srdce na prvním místě a noha v těsném závěsu za ním.  Je proto až s podivem, jak moc většina z nás tuto část těla zanedbává. Tak například při výběru obuvi hledíme spíše na její estetickou stránku a zcela opomíjíme zdravotní benefity. Otlaky a puchýře pak považujeme za daň eleganci. Vždyť pro krásu se přece musí trpět!

Také se v těchto řádcích poznáváte? Pak byte měli vědět, že lidské tělo sice vyniká značnou flexibilitou, ale pokud se zmíněné prohřešky nastřádají ve větší míře, můžete si zadělat na pořádný průšvih. Bolesti nohou a zad patří k těm nejmenším…

V hlavní roli pohodlí

V obuvi určené pro každodenní nošení byste se vždy měli cítit maximálně příjemně a pohodlně. Ve hře není jen přiměřená ochrana nohy před vnějšími vlivy, ale také vaše vlastní pocity. Pokud je vám pobyt v botě během chůze, stání či běhu jednoduše nepříjemný, zcela jistě nebude vše v pořádku.

Většina z nás se se zdravýma nohama narodí, ale postupem času se často bez vlastního přičinění dopracujeme ke zdraví ohrožující deformitě. Uvádí se, že až dvě třetiny dnešních prvňáčků nemají v pořádku tvar chodidel nebo klenby. A bohužel jde o přetrvávající trend. Také vám vaše maminka nutila obuv po starších sourozencích nebo jste se po většinu dětského věku museli spokojit s botami z tržnice? Pak by váš zdravotní profil ortopeda zcela jistě nepotěšil.

Přečtěte si také:  Přírodní léčba zánětu vedlejších nosních dutin, která zvýší Váš imunitní systém

Na první krok není nikdy pozdě

Nečekejte, až se dostaví první významné pohybové obtíže, a udělejte něco pro své zdraví už teď. Zamiřte do prodejen nabízejících zdravotní obuv Santé a nechte se překvapit její rozmanitostí a stylovým vzhledem. Každý jednotlivý model navržený pro Santé zdravotní obuv nabízí nadstandardně anatomicky tvarovanou stélku, která dokáže vašim nohám ulevit od bolesti, a jako bonus také účinně předcházet prohlubování deformace nožní klenby.

Při výrobě jsou upřednostňovány české materiály a komponenty ze zemí EU. Kombinace s vysokými standardy při výrobě pak zaručí, že se vám do rukou (a na nohy) dostane skutečně kvalitní produkt se skvělými užitnými vlastnostmi a dlouhou výdrží. A to jistě každý z nás ocení!

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *