Víte, jak zatočit s nepříjemným průjmem?

Podle statistik patří průjmová onemocnění mezi nejčastější zdravotní obtíže dětí i dospělých. Předčí je pouze infekce dýchacích cest. Obecně lze říci, že průjmem trpí každá osoba s řídkou stolicí častější než 3× denně. Výjimkou jsou pouze kojené děti, u nichž bývá podobná konzistence i frekvence běžná.

Pro úplnost je třeba říci, že průjmová onemocnění (http://www.hylak.cz/prujmova-onemocneni/průjmová onemocnění ) dělíme na tzv. akutní (trvající mně než 14 dní) a chronická (dva týdny a déle). Prokazatelně infekční průjmy pak podléhají hlášení na místní hygienickou stanici.

Postihl mě průjem, co s tím?

V našich zeměpisných šířkách se často léčba průjmu (http://www.hylak.cz/lecba-prujmu/) omezuje na podávání piškotů, hořké čokolády či černého čaje. Minimálně první dvě položky však nemají v dietním jídelníčku co dělat. Odborníci podle nejnovějších výzkumů navíc doporučují v případě střevních obtíží vyloučit potraviny úplně a zaměřit se pouze na doplňování tekutin a potřebných iontů. Skvělé jsou v tomto ohledu hypotonické minerální vody nebo neovocné čaje slazené 100% glukózou.

Jen zřídka se však mluví o tom, jak průjem působí na užitečnou střevní mikroflóru, která tvoří základ zdravého trávení i odolného imunitního systému. Tyto užitečné mikroorganismy jsou totiž zodpovědné nejenom za správné trávení, ale také za produkci vitamínů B a K a v neposlední řadě též za potlačení nežádoucích choroboplodných zárodků.

Přečtěte si také:  Rychlý detox ledvin za pomoci celerového smoothie: chrání vaše srdce a klouby

Účinný pomocník z lékárny

Zde si už s běžnou stravou nevystačíte, nastoupit proto musí účinné doplňky stravy. Jedním z nich je i Hylak Forte ve formě kapek, dostupný už pro děti od dvou let věku. Napomáhá normalizovat funkci trávící soustavy a brání pocitům nadýmání, plnosti nebo zácpy, jež se po úspěšně přeléčeném průjmu často dostavují.

Své využití najde také jako podpůrný prostředek při léčbě antibiotiky, ale také při chemoterapii, radioterapii nebo chronické gastroenteritidě. Díky lahvičce s kapátkem je dávkování velmi přesné, stejně jako jeho užití. Potřebné množství roztoku stačí rozmíchat ve sklenici vody před jídlem.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *