Klíčená semena

Klíčená semena jsou klíčem ke zdraví

Do zdravého stravování se dnes pouští každý druhý z nás. Je to skvělé, přece jenom neubližujeme našemu zdraví, dokonce se po zdravých věcech cítíme mnohem lépe a takzvaně “fit”. Mnozí lidé si stále myslí, že zdravé stravování je velká věda, jenže to tak samozřejmě není. Na zdravém stravování není nic těžkého, jenom je třeba mít silnou vůli. Až se naučíte připravovat pokrmy, které budou dobře dochuceny, na nezdravé hamburgery nebo hranolky si nevzpomenete. Plně vám budou stačit ovesné kaše a naklíčená semena.

Když už jsme u klíčených semen, rozviňme si toto téma. Naklíčená semena jsou totiž obrovským hitem, hrají ve zdravém stravování velkou roli. Jedná se o klíčky luštěných, které se už od pradávna používaly například při otocích nebo při svalových křečích. Využívaly se taky v době, kdy někoho trápilo zažívání, špatné trápení nebo vyrážky a ekzémy. Dnes se naklíčený semena, například naklíčená slunečnice nebo oves, využívá zejména v kuchyni, protože obsahují obrovské množství hodnotných látek, které jsou prospěšné pro náš organismus. Naklíčená semena naše tělo vyžaduje zejména v zimě, protože právě v zimě se nám dostává menší množství čerstvých potravin.

Přečtěte si také:  Máte potíže s únavou? Víme, jak si zajistit kvalitní spánek

Využití naklíčených semen v kuchyni

Jak jsme zmínili, naklíčená semena se sice v minulosti používaly především při léčbě různých zdravotních problémů, ale dnes se využívají zejména v kuchyni. Samozřejmě se najdou ti, kteří naklíčená semena stále využívají při léčbě otoků nebo ekzémů, ale většina ze spotřebitelů přidává mladé klíčky luštěnin do svých denních pokrmů.

Pokud s naklíčenými semeny pracujete poprvé, poradíme vám, do jakých pokrmů se hodí. Přidávají se zejména do salátů, kdy se do salátů přidávají syrové. V salátech se většinou dochucují octem, olejem nebo kysanou smetanou. Naklíčená semena se však hodí i do polévek, k dušenému masu nebo do různých zeleninových směsí.

Jezte zdravě po celý den

Samozřejmě zdravé stravování není jenom o naklíčených semenech. Do této skupiny spadají také ovesné či pohankové kaše, detoxikační nápoje či smoothie, které řádně pročistí organismus, nebo taky probio či raw kaše, jež nijak neškodí organismu.

To a mnohem víc zakoupíte ve Vitagrass.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *