Woman Girl Slimming Blue Jeans  - oleg_mit / Pixabay

Zhubli jste, ale vaše tělo stále ještě není dokonalé? Pomůže vám chirurgická korekce přebytečné kůže

Ne vždy je cesta k vysněné postavě tak jednoduchá, jak si často myslíme. Nabírání na váze totiž není jen o objemu tukových buněk, ale také o naší kůži. Právě ta se natahuje a smršťuje podle potřeby. Má však své limity, a když je překročíme, nelze se už na její přirozené vlastnosti a elasticitu spoléhat.

Dnes už naštěstí není nutné tyto nedostatky skrývat. Odstranění přebytečné kůže je dnes naprosto běžnou a šetrnou operací, která vám dodá svědomí  a pomůže vám cítit se skvěle. Pro koho je vhodná a na co se při ní připravit? Na to se vám pokusíme odpovědět v následujícím článku.

Hrozí snížená elasticita kůže i vám?

Jaká je hranice, s níž si naše tělo poradí samo? Nelze to tak přesně určit. Záleží na vašich tělesných i genetických dispozicích. Všeobecně však lze říci, že pokud shazujete 20-50 % z výchozí váhy, pak je pravděpodobné, že nakonec na stole plastického chirurga skončíte i vy. U větší extrémní redukce hmotnosti je to pak prakticky jisté.

Ale určitě se není čeho bát. Ona i přebytečná kůže něco váží a jeden pacient si tak při operaci „odloží“ průměrně další čtyři kilogramy nadbytečné váhy. Jde o kůži, s níž by už vaše tělo stejně nedokázalo nic udělat. Volně visící laloky naopak překážejí, nepůsobí esteticky a mohou vám v některých směrech dokonce život i zkomplikovat.

Chirurgická korekce přebytečné kůže vás tak může bez nadsázky vrátit do plnohodnotného života. Zbavíte se nutnosti výběru vhodného spodního prádla, ekzému i zapářky, k níž pod volnou kožní řasou i přes pečlivou hygienu velmi často dochází.

Kdy k operaci přistoupit? Spěch rozhodně není na místě

Možnosti plastické chirurgie jsou rozhodně skvělou motivací k hubnutí, ale přikročení k operaci je třeba pečlivě zvážit. Je tedy nezbytné, abyste v den operace měli již ukončen redukční program a vaše váha se pohybovala víceméně na téže hladině po dobu nejméně 6 měsíců. Několik gramů (přibraných či shozených) nevadí, ovšem kilogramy by už mohly znamenat značný problém.

Přečtěte si také:  Krásný a pevný dekolt může zařídit i moderní medicína

Co od operace očekávat

Cirkulární odstranění nadbytečné kůže v oblasti trupu je vždy nutné dobře zvážit. Zasahuje totiž i do jiných struktur než jen do kožní řasy. Vybírejte si proto odborné pracoviště, jehož specialisté dokáží kožní excizi pečlivě naplánovat. Jedině tak se vyhnete vážným komplikacím.

Vaše problémy se navíc vyřeší natrvalo. Zákrok postačí pouze jeden, žádné další zásahy nejsou nutné – samozřejmě za předpokladu, že se vám povede nově nabytou nízkou váhu bez větších excesů udržet.

Jak samotná operace probíhá?

Je nutné si uvědomit, že jde o poměrně velký zásah. Pečlivě provedená operace trvá 3-4 hodiny, a poté si nějakou dobu pobudete i na monitorovaném lůžku jednotky intermediální péče. Nemocničním prostředí si celkem „užijete“ 4-5 dní, poté je možné propuštění domů.

Většina stehů je samovstřebatelných, pomocné stehy (umístěné obvykle na boku) je nutné odstranit za 2-3 týdny. Rekonvalescence jako taková je o něco delší, trvá obvykle 5-6 týdnů. Plný návrat do normálního života je pak možný přibližně za dva měsíce. O všech krocích budete samozřejmě informováni svým lékařem, který vám doporučí i podrobný postup, jenž vaši rekonvalescenci zaručeně nijak neohrozí.

Rozhodně tak není nutné se čehokoliv obávat. Naopak. Chirurgická korekce přebytečné kůže se může stát onou příslovečnou pozitivní tečkou za vaším tažením proti obezitě. Proč se neodměnit za kus pořádně odvedené práce tím nejlepším – svým zdravím, jdoucím ruku v ruce s atraktivním vzhledem? S pomocí špičkových specialistů se vám to podaří v rekordně krátkém čase a vy se na sebe budete moci konečně podívat do zrcadla bez jakýchkoliv výčitek.

Zdroj informací: https://www.perfectclinic.cz/

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *