fitness, strengthening, exercises

10 mýtů o cvičení a hubnutí, kterým jste dodnes věřili, ale nejsou vůbec pravdivé

Dnes se podíváme na 10 mýtů o cvičení a hubnut které byste si mohli myslet, že jsou pravdivé, ale ve skutečnosti nejsou.

První mýtus

Musíte cvičit hodně dlouho a intenzivně, abyste viděli výsledky. To není úplně pravda! Cvičení by mělo být především efektivní a tréninkový plán by měl být přizpůsoben vašim individuálním potřebám.

Druhý mýtus

Musíte jíst velmi málo kalorií, abyste zhubli. Opak je však pravdou! Jíst málo kalorií může vést k tomu, že budete pociťovat hlad a to pak zase vyvolává touhu po nezdravých potravinách. Místo toho se zaměřte na to, aby vaše jídlo plné živin a aby obsahovalo dostatek bílkovin.

Třetí mýtus

Svaly váží více než tuky. V tomto případě se jedná o polopravdu – svaly jsou hustší než tuky, takže zabírají méně místa, ale stále mají stejnou váhu jako tuk. Proto nemusíte být ohromeni zvýšením váhy při začátku cvičení – může to být způsobeno získáním svalové hmoty.

Čtvrtý mýtus

Kardio cvičení je nejlepší způsob, jak zhub. Kardio cvičení je skvělé pro vaše srdce a cévy, ale také byste se měli zaměřit na posilování a intervalové tréninky. Tyto druhy cvičení pomáhají vytvořit svalovou hmotu, která spaluje více kalorií i v klidu.

Pátý mýtus

Musíte dodržovat speciální diety nebo jíst jen určité potraviny. To není pravda! Jediné, co musíte udělat, je jíst vyváženou stravu plnou ovoce a zeleniny, bílkovin a celozrnných potravin.

Přečtěte si také:  Bílé pečivo

fitness, dumbbell, vegetables

Šestý mýtus

Nemůžete jíst pozdě večer. Opak je však pravdou – důležité je sledovat celkový počet kalorií za den. Pokud máte pozdě večer hlad, zkuste si dát nějakou lehkou svačinu jako například jogurt s ovocem.

Sedmý mýtus

Musíte posilovat každý den. To také není pravda! Svalům je potřeba čas na regeneraci a růst, takže byste měli nechat své tělo odpočinout mezi tréninky.

Osmý mýtus

Musíte používat doplňky stravy nebo bílkoviny. Pokud máte vyváženou stravu, měli byste dostatek živin i bez doplňků. Samozřejmě jsou situace, kdy doplňky mohou být užitečné (například pro vegetariány), ale pokud to není nutné, nemusíte se jimi trápit.

Devátý mýtus

Musíte cvičit v posilovně. To není úplně pravda! Můžete cvičit doma s vlastní vahou těla nebo si pořídit jednoduché fitness pomůcky jako například kettlebell nebo TRX.

A konečně desátý mýtus

Musíte zhubnout co nejrychleji. Zdravé hubnutí by mělo být postupné a udržitelné. Pokud budete přijímat krutá opatření, která nelze udržet dlouhodobě, pravděpodobně se vám podaří zhubnout rychle, ale pak se brzy vrátíte na staré zvyky. Nežijeme v sprintu, ale v maratonu – takže si dejte čas a užijte si cestu!

slimming, scales, health

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *