Fitness Workout Health Gym Running

Procvičujeme a posilujeme vaše problematické partie

Různé bolest trápí v dnešní době opravdu veliké procento lidí. Je to dáno samozřejmě způsobem dnešního života, kdy spousta lidí má sedavé povolání, dojde z práce, sedne k televizi a to je vlastně veškerá činnost, kterou lidé vykonávají.

Cviky na bolavá záda

Pokud budete chtít něco s bolestmi zad udělat, měli byste denně vykonat zhruba něco kolem deseti tisíc kroků. Pro začátek si vypůjčte nebo zakupte krokoměr a budete sami překvapeni, jak málo toho denně nachodíte.

Další věcí je pak samozřejmě nějaké lehké cvičení obsahující cviky na záda. Jedná se například o rozpažování jednoruč, předpažování diagonálně a tak podobně. Pojďme se podívat na několik základních rad, které byste měli dodržovat, pokud vás trápí bolesti zad.

V prvé řadě pokud posilujete, tak si nenakládejte žádné těžké váhy, aby nebyla moc zatěžována páteř. Cvičte ten jen s váhou, na kterou se cítíte, a která pro vás není problém.

Dobré je se také věnovat různým relaxačním cvičením. Jedná se například o takzvané dýchání do břicha neboli dýchání bránicí. Tomuto se věnujte zhruba dvakrát týdně cirka deset až patnáct minut. Níže se můžete podívat na nějaké základní cviky na bolavá záda.

Cviky na břišní svaly

Posilování břišních svalů byste měli přikládat zvlášť veliký význam, neboť břicho se zapojuje téměř ve všech cvicích, které můžete se svým tělem dělat. A to ne jenom při cvicích na břicho, ale také při cvicích na ruce, nohy, ramena a tak podobně. V prvé řadě se podíváme, jaké že to vlastně svaly na tom bříšku máme.

Jedná se o přímý břišní sval, příčný břišní sval, vnitřní šikmý břišní sval a zevní šikmý břišní sval. Pokud toužíte po tom vysněném pekáči buchet na svém břiše, tak tomu ale musíte uzpůsobit také vaši stravu, ve které by se tuky měly pohybovat pouze v minimálním množství.

Posilování břišních svalů byste si měli nechávat na konec tréninku, neboť jak již bylo řečeno, břišní svaly jsou lehce využívány během celého tréninku. Pokud ale víte, že na konci tréninku již nemíváte vůli něco dělat, tak je samozřejmě mnohem lepší posilovat břicho hned na začátku. Není to sice ideální stav, ale lepší něco než nic samozřejmě.

Přečtěte si také:  Potřebujete zrychlit metabolismus? Tyhle potraviny se o to postarají

Jinak cviků na břišní svalstvo existuje samozřejmě opravdu veliké množství, přičemž tím základní jsou například sedy – lehy, sklapovačky, takzvané zkracovačky. Ty patří mezi vůbec ty nejúčinnější cviky, přičemž na návod se můžete podívat na videu níže.

Cviky na zadek a stehna

Cviky na posílení zadku a stehen jsou oblíbené především u žen, avšak měli by je provádět opravdu všichni, kteří se posilování věnují. Spousta lidí totiž začne chodit do posilovny a soustřeďuje se jenom na horní část těla.

To je však veliká chyba, neboť minimálně stejně čas, který věnujete horní polovině těla, byste měli věnovat také dolní polovině těla. Každopádně asi nejoblíbenějším a také nejlepším cvikem jsou klasické dřepy, které můžete dělat naprosto kdekoliv.

Dávejte si však pozor, abyste byli neustále narovnaní, jinak byste mohli mít docela veliké bolesti zad. Jestliže vás klasické dřepy nebaví, tak si je samozřejmě můžete obměnit podle vaši libosti.

Oblíbené jsou například dřepy na jedné noze, dřepy s výskokem a tak podobně. Mezi něžným pohlavím jsou pak hodně oblíbené takzvané výpady dopředu, kdy střídavě jednou nohou vykročíte dopředu a jdete do podřepu. Obdobně se praktikují také výpady dozadu a do stran. Pokud budete chtít maximálně využít všechno, co máte doma, tak si přineste například židli a opakovaně na ni stoupejte.

Vyberte si nějakou pevnou židli, aby se náhodou po prvním výstupu nerozpadla. Pokud bydlíte v paneláku, tak velice účinné je samozřejmě stoupání do schodů a tak dále. Cviků na spodní polovinu těla je zkrátka hodně. Níže se můžete podívat, jak by se správně měli provádět dřepy.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *