Kapesní naslouchátka vás překvapí svou variabilitou

Začínáte pociťovat problémy se sluchem, ale termín na ORL je v nedohlednu? Nechcete se spoléhat na mnohdy nepohodlné základní modely naslouchátek, hrazené pojišťovnou? Pak vás určitě potěší, že je tento specializovaný sortiment běžně dostupný třeba i v obchodech se sportovním zbožím

Stačí si jen ujasnit, co od svého nového naslouchátka chcete a kolik do něj plánujete investovat. K mání jsou modely vhodné jen pro občasné nošení, i ty, jež vám přenos jemných zvuků včetně šeptání zprostředkují bez problémů i po celý den.

Nenechte se zaskočit v MHD ani na aerobicu

Možná to nevíte, ale kapesní naslouchátka zdaleka nevyužívají jen lidé v pokročilém věku. Ve hře jsou totiž i obtížnější zvuková prostředí – zejména ta, v nichž se mísí několik různých podnětů, přicházejících z více směrů. Typické je to například pro nejrůznější hromadné sportovní akce .

Také máte problémy s porozuměním pokynů od svého trenéra? Pak vyzkoušejte šikovné naslouchátko do kapsy. Existují totiž tři typy dostupné pomoci:

  • Naslouchátko do ucha – vhodné zejména pro menší nedoslýchavost.
  • Naslouchátko za ucho – větší, zesiluje více.
  • Naslouchátko do kapsy – robustní, nevhodné pro celodenní nošení, ale jinak pohodlné a dobře držící na místě.

Poslední typ naslouchátka obvykle přenáší zvuk do vašeho ucha za pomoci integrovaného mikrofonu. Doporučujeme ho proto připnout na oděv, aby se zamezilo tvorbě nežádoucích vzruchů z okolí (např. tření látky o mikrofon).

Analogové, nebo digitální?

Ať už vybíráte naslouchátka pro seniory nebo na sport, chtějte vždy raději digitální modely. Analogové typy jsou sice levné, ale nabízející jen opravdu nejzákladnější funkce. Digitální pomocníci zvuk lépe filtrují a mnohdy dokáží odbourat i nechtěný šum. Uslyšíte s nim tedy lépe a čistěji. Porovnejte si jednotlivé modely třeba ve specializovaném obchodě Naslouchatko.cz a vyberte si ten, který vám bude vyhovovat nejlépe.

žena, sluch
Kapesní naslouchátka vás překvapí svou variabilitou

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *