Nabízíme vám pět zdravých důvodů, proč snídat každé ráno

První jídlo dne – snídaně výrazně ovlivňuje celý tvůj den a také hubnutí. Pokud stále neznáš odpověď na otázku: Proč snídat ?, tak pozorně čti dál a zjistíš, že zařadit snídaně do svého denního režimu je skutečně důležité a přínosné.

Urychluje metabolismus

Tím, že začneš svůj den zdravou snídaní (vaječné bílky, ovesné vločky, jogurt, nebo ovoce, …), nastartoveš svůj metabolismus, což ovlivní i tvé hubnutí. Prohlédni si 5 rychlých receptů na zdravé snídaně na hubnutí.

Stimulují chutě

Všimla sis, že po dobré snídani nemáš chuť už na nic? To proto, že snídaně tě nasytí a pak už nepotřebuješ jíst nic. Pokud by ses nenasnídala, tak by si celé dopoledne měla chuť na všechno a možná bys snědla i něco nezdravého. Proto vždy Snídej zdravě a celé dopoledne budeš v pohodě.

Stabilizují inzulín

Dobře vyvážená snídaně stabilizuje hladinu inzulínu, což je důležité při hubnutí, ale i při prevenci cukrovky. Pokud chceš zhubnout, je důležité, aby si snídala přibližně ve stejnou dobu, každý den.

Přečtěte si také:  Procvičujeme a posilujeme vaše problematické partie

Zlepšují náladu

To, že snídaně stabilizují hladinu cukru v krvi, ovlivňuje pozitivně tvou náladu.

Zabraňují přejídání

Studie prokázaly, že lidé, kteří jedí snídaně snědí méně na oběd. A ti, kteří snídani vynechali, naopak. Je to způsobeno jednoduše. Pokud se nasnídáš, dopoledne nejsi hladová a na oběd sníš skutečně jen potřebné množství. Pokud si však snídani nedáš, celé dopoledne čekáš na oběd a pak se přejíš.

Teď už víš, proč jsou snídaně tak důležité nejen pro fungování během dne, ale i pro hubnutí. A je jen na tobě, zda ji zařadíš do své denní rutiny.

talířek, jídlo, dieta
5 zdravých důvodů proč snídat

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *