Medicine Pills Tablets Medication  - FoYu / Pixabay

Jak na krásné vlasy a nehty – pomohou vám i ty správné doplňky stravy

Péče o nehty a ruce je velmi důležitá, protože jim většinou věnujeme menší pozornost než péči o obličej. A stejné je to i při péči o vlasy. Přitom na obojí můžeme vyzrát za pomoci těch samých postupů. Nejlepší péči jim totiž zajistí výživa – a to ta vnitřní.

Nejrůznější vnější zábaly, masti nebo oleje často nedokážou proniknout tak hluboko, jak bychom si přáli, takže jejich prospěšné účinky balancují jen na povrchu pokožky. Ovšem vlasy potřebují vyživit především folikuly (z nichž vyrůstají) a u nehtů platí totéž pro lůžka. A jak tedy na to?

Vsaďte na ty správné vitamíny a doplňky stravy, velmi známý je například Biosil Plus od výrobce Naturvita.

Vitamíny a minerály v každodenním stravování

Zdravé a krásné vlasy a nehty vyžadují správně vyváženou stravu založenou především na čerstvých a po všech stránkách zdravých potravinách bohatých na vitamíny a minerály. A jaké živiny jsou pro správný růst vlasů a nehtů třeba? Často se mluví o komplexně působící kyselině listové alias vitamínu B9 (komfortně ho můžete užívat prostřednictvím českého doplňku stravy Kyselina listová Super), ale na piedestalu prvků, důležitých pro krásný vzhled, rozhodně nestojí sama. A co by ji ještě mělo doplnit?

  • Vápník skvěle pomáhá růstu zubů, kostí a nehtů (vyzkoušejte český Vápník z moře + vitamín D3).
  • Železo je základní živina pro naše tělo, jehož nedostatek vede k řídnutí a oslabení nehtů.
  • Vitamín A skvěle pomáhá posilovat nehty a jedním dechem také stimuluje růst kostí.
  • Vitamin B7 alias biotin podporuje a posiluje především nehty a to cílenou podporou růstu nehtových buněk (biotin společně se zinkem najdete v přípravku Biosil Plus).
  • Vitamín B2 je klíčový pro zdravou pokožku, vlasy a nehty.
  • Vitamín B12 usnadňuje proces tvorby bílkovin a nehtových buněk v těle (optimálně využitelný vitamín D najdete v přípravku Vitamín K2 + D3).
  • Vitamin D zvyšuje vstřebávání vápníku.
  • Zinek přispívá k růstu buněk a posiluje imunitu, stejně jako vitamín C (optimální dávku naleznete v přípravku Extra C).
Přečtěte si také:  Za léčivými účinky Mrtvého moře

Pamatujte si, že nehet roste pomalu, takže leckdy trvá i několik měsíců, než se jakékoliv rozdíly projeví. Obrňte se tedy trpělivostí, výsledky se dozajista dostaví. Trápí vás kromě nevzhledných vlasů a nehtů také křeče? Pak nezapomeňte doplnit také vápník. Pokud ho budete užívat ve správném poměru (spolu s vitamínem B6, nutným pro optimální vstřebávání, ho najdete v přípravku Hořčík + B6), vaše problémy rychle zmizí.

Co chybí našemu organismu nejčastěji?

Pokud nejste vážně podvyživení, dostanou vaše nehty většinu potřebných živin z vaši každodenně stravy. Přesto však bývá dvou složek obvykle nedostatek – biotinu (vitamínu B7) a zinku. Oba jsou pro vaši krásu a zdraví nezbytné. Vsaďte proto na přírodní produkty, které vám je dodají v optimálně vstřebatelné formě. Zajímá vás, kde koupit Biosil v tabletách? Vyzkoušejte e-shop Gigalékárna.cz, kde seženete vše za výhodnou cenu.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *