Jak doplnit hořčík v těle? Nemusíte hned sázet na tablety

Pociťujete únavu, svalovou slabost nebo nedostatek koncentrace? Pak je dost možné, že i vy trpíte nepříjemným nedostatkem hořčíku. A jak ho doplnit? Pokud se vám nechce polykat tablety, pak vsaďte na jiné zdroje.

Mezi ty nejlepší možnosti samozřejmě patří doplnění hořčíku z přírodních  zdrojů. A které to jsou? Špenát, nejrůznější semena, vlašské  ořechy, lískové ořechy, mandle, banány nebo třeba kakao. Na trhu je pak možné sehnat i nejrůznější výživové doplňky, jež jsou o hořčík obohacené.

Vnitřní doplnění hořčíku nemusí být dostatečně rychlé

Všechny tyto způsoby mají však jedno společné – hořčík se jejich prostřednictvím dostává do našeho těla výhradně přes trávicí systém. Tady však může jeho vstřebávání blokovat celá řada faktorů. Jde například  o nedostatek vitamínu B6 nebo o některé léky, jež užíváme. Ve hře jsou například  diuretika, antihypertenziva, imunosupresiva apod. Ovšem uškodit nám v tomto ohledu může i nadměrná konzumace alkoholu.

Proč tedy nevsadit na vstřebávání hořčíku do tkání zvenčí, kde jeho prostoupení do organismu nic nebrání? Pokud si jako první vybavíte koupele s hořčíkovou solí, pak vás vyvedeme z omylu. Není nutné trávit dlouhé desítky minut ve vaně, stejně efektivně vám může pomoci i hořčíkový olej.

Přečtěte si také:  Únava: Co ji způsobuje? A jak se s ní můžete jednou pro vždy vypořádat?

Hlídejte si, odkud hořčík pochází

Vyhněte se však levným produktům od no-name prodejců. Skutečně kvalitní produkt se pozná podle toho, že má trvanlivost 24 měsíců, nejméně 30% koncentraci a vyrábí se z chloridu hořečnatého. Výsledkem je tekutý roztok rozpustný ve vodě. Skvěle se hodí pro regeneraci, ale také proti svalovému napětí a bolesti svalů, pomůže při regeneraci po svalovém zranění apod.

Aplikuje se přímo na konkrétní místo a to za pomoci masáže. 15 minut stačí, poté je nutné přebytečný olej setřít nebo ještě lépe smýt. Výhodně ho pořídíte u specialistů na Woldoshop.cz.

Zdroj obrazové přílohy: web inzerenta

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *