saint, meditation, yoga

Blahodárná Ashwagandha – přírodní bojovník se stresem a úzkostí

Stres se řadí mezi jedny z nejčastějších zdravotních problémů, který trápí většinu lidí po celém světě. Není tedy divu, že se snaží hledat způsoby, jak se jej alespoň částečně zbavit. Kromě běžných cest je možné vyzkoušet také přírodní alternativy, jako jsou například adaptogeny. Mezi ně patří také stále populárnější ashwagandha. O co se přesně jedná a jaké účinky vám dokáže nabídnout?

Co je ashwagandha?

Ashwagandha je bylina pocházející z Indie a severní Afriky, kde se využívá již tisíce let pro své léčivé účinky. Právě proto je často označovaná jako indický ženšen či „Královna bylin“. Jedná se přitom o jednu z nejznámějších a nejúčinnějších bylin v ajurvédské medicíně. V ní je označována jako “rasayana”, což znamená, že má schopnost omlazovat tělo a podporovat dlouhověkost. Kromě toho je ashwagandha také součástí tradiční čínské medicíny.

Účinky ashwagandhy na tělo

Díky svým adaptogenním vlastnostem pomáhá ashwagandha tělu přizpůsobit se stresovým situacím, čímž má pozitivní účinky i na úzkosti či depresivní stavy. Vědecké studie potvrzují, že ashwagandha dokáže uživatelům nabídnout řadu účinků, včetně odbourání stresu, zlepšení kvality spánku či zvýšení obranyschopnosti organismu.

Přečtěte si také:  Máte potíže s únavou? Víme, jak si zajistit kvalitní spánek

Na účinky této zázračné byliny má však vliv i její kvalita, kterou vám zaručí pouze ověření prodejci. Mezi ně patří i společnost Herbsenergy.cz, kterou založil odborník na přírodní léčbu David Herold. Ve své nabídce má především adaptogeny, včetně ashwagandhy.

Jak správně užívat ashwagandhu?

Ashwagandhu můžete užívat v různých formách, jako je prášek, tablety nebo tinktura. Doporučuje se začínat s nižšími dávkami a postupně je zvyšovat podle potřeby. Zařadit ji do svého každodenního života můžete například tak, že ji přidáte do smoothie, čaje nebo jiných nápojů. Pravidelné užívání této byliny vám tak pomůže zatočit s většinou zdravotních problémů a také zlepší kvalitu vašeho života.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *