Pokojové rostliny, které vám pomohou vyčistit vzduch

V našem článku si představíme pokojové rostliny, které vám odstraní z ovzduší vašeho bytu, či domu škodlivé látky. Najdete v něm několik typů na rostliny, které vám pomohou odstranit z ovzduší chemické látky, jako jsou čpavek (běžně obsažen v čistících prostředcích), xylef (výfukové plyny), trichlorethylen (tiskařský inkoust). Tyto chemické látky jsou často spojované s bolestmi hlavy a podráždění očí.

Datlovník

Phoenix roebelenii dorůstá do výšky 70 – 150 centimetrů. Tyto rostliny pocházejí z jihovýchodní Asie. Palma má ráda polostín a přímé světlo. Rostlinka je nenáročná. Mladé rostlinky doporučujeme vždy z jara přesazovat.

Datlovník
Datlovník

Kapradina

Kapradině se daří nejlépe na chladnějších a vlhkých místech. Majitelé této rostliny by měli během týdne rostlinku jednou, nebo i dvakrát osprchovat, nebo ji rozprašovačem pokropit.

Zelenec

Spider plant je jedna z nejjednodušších rostlin, které rostou. Pokud tuto rostlinku vystrčíte na světlo, nebo na přímé sluneční světlo, bude se jí dařit.

Fíkus malolistý

Fikus benjamina je vnitřní rostlinou a má nádherné lesklé listy. Nemá rád průvan. V létě zalévejte přiměřeně a v zimě zálivku silně omezte.

Přečtěte si také:  Klíčená semena jsou klíčem ke zdraví

Dracena s červenými okraji

Dracena marginata nepotřebuje vydatnou zálivku a je velmi nenáročná. Pěstovat ji můžete ve většině bytů i domů.

Flamingo lily

Mají přenádherné lesklé listy, které dělají váš domov velmi atraktivní. Tato rostlina potřebuje nepřímé sluneční světlo a teplotu kolem dvaceti stupňů celsia, vysokou vlhkost a zálivku v pokojové teplotě.

Bambusová palma

Má tmavě zelenou barvu a dorůstá do výšky od 20 – 200 centimetrů. Potřebuje přímé světlo, nebo polostín. Tuto rostlinu lze pěstovat doma i venku, avšak v zimě teplota nesmí klesnout pod sedm stupňů.

Upozornění: Některé z těchto rostlin mohou být vůči zvířatům jedovaté a to tehdy, když zvíře rostlinku pozře.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *