Potřebujete zhubnout, vyzkoušejte bylinky

Články o hubnutí, spoty v televizích, knížky o zdravém životním stylu jsou k vidění denně. Hubnutí je opravdu velmi často diskutované téma, které se nejvíce týká ženského rodu. Cest k dokonalé postavě je hned několik, někdo preferuje sport, jiný stravu, někdo se našel v potravinových doplňcích, které napomáhají zrychlit efekt hubnutí. Co ale bylinky?

Bylinky jsou při hubnutí a dodržování zdravého životního stylu velmi oblíbené. Mezi neznámější bylinky, se kterými se v této souvislosti můžete setkat, patří chlorella, psyllium, lapacho, kopřiva, rakytník řešetlákový nebo ostropestřec mariánský. Chlorella je považována za nejsilnější přírodní antibiotikum. Tato zelené sladkovodní řasa podporuje detoxikaci organismu a pomáhá tělu se zbavit toxických látek, což může mít vliv nejen na vaši váhu, ale také na kvalitu pleti, pokožky a vlasů.

Významnou bylinou je v tomto ohledu i psyllium neboli semena jitrocele indického. Psyllium je vlastně vláknina, která dokáže pročistit zažívací trakt, zahnat pocit hladu a srovnat metabolismus. Její účinky byste rozhodně neměli podceňovat. Zajímavou bylinou je též lapacho. V tomto případě se jedná o kůru ze stejnojmenného jihoamerického stromu. Dokáže pročistit tělo a odstranit zadržovanou vodu. Například chlorella se užívá ve formě tablet, z lapacha, kopřivy či ostropestřce si můžete připravit čaj. Rakytník řešetlákový se prodává ve formě olejů, sirupů nebo džemů.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *