Omyly o hubnutí

Několik častých omylů při hubnutí

Chystáte se zhubnout několik kilo, nebo jste se už snažili a výsledek vás moc nepotěšil? Možná jste se při hubnutí nevyvarovali několika omylům, které byly vlastně chybami a nemohli jste díky nim dosáhnout svého cíle. Jaké jsou nejčastější omyly?

Během redukčního programu byste se měli vyvarovat potravinám, které byly zbavené vody. Konkrétně se jedná o oblíbené cereálie, suchary, racio chlebíčky, müsli či knäckebroty. Hubnutí by mělo být spojeno se zvýšeným příjem potravin, které mají vysoký podíl vody. Jídlo bude nejen šťavnaté, ale také objemné a i malé porce vám dají dostatek energie. Doporučuje se hlavně zelenina a ovoce a čerstvé jídlo.

Omylem je také jíst light nebo dia výrobky a myslet si, že zhubnete. Označení „light“ jenom informuje, že jde o produkt, který má nižší energetickou hodnotu, k čemuž došlo hlavně díky snížení obsahu tuku. Light potraviny obsahují další složky, zvyšující energetický příjem. Jde například o zahušťovadla. Dia výrobky jsou určeny zase pro diabetiky a cukr zde je nahrazován jiným sladidlem. Obsahem kalorií se vyrovnají normálním potravinám.

Ancelin / Pixabay

Ovoce má mnoho vitaminů, minerálů i jiných důležitých látek. Obsahuje také rozpustnou a nerozpustnou vlákninu. Pravidelné konzumování ovoce je prospěšné, ale při hubnutí ho nemůžete jíst neomezeně. Při redukční dietě je dobré hledět na to, aby se ovoce jedlo v přiměřeném množství a také si hlídat výběr vhodných druhů. Ovoce je totiž také zdrojem mnoha jednoduchých cukrů, což je rychlý zdroj energie. Ovoce se naučte jíst hlavně v dopoledních hodinách či před sportovní zátěží. Ovoce se nedoporučuje na pozdní večeři.

Přečtěte si také:  Jaké problémy přináší lidem vysoký BMI index?

Při dietě se zaměřte hlavně na jablka, hrušky, ananas, mango, liči, kiwi, lesní plody, citrusové plody aj. Při dietě raději zapomeňte na sušené, kandované a přezrálé ovoce. Pozor na hroznové víno a banány!

  1. Moc dobře napsaný článek. Je to tak. Sušené ovoce, které budeme mít tendenci teď na jaře a v létě jíst, k hubnutí nepatří. 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *