Omyly o hubnutí

Několik častých omylů při hubnutí

Chystáte se zhubnout několik kilo, nebo jste se už snažili a výsledek vás moc nepotěšil? Možná jste se při hubnutí nevyvarovali několika omylům, které byly vlastně chybami a nemohli jste díky nim dosáhnout svého cíle. Jaké jsou nejčastější omyly?

Během redukčního programu byste se měli vyvarovat potravinám, které byly zbavené vody. Konkrétně se jedná o oblíbené cereálie, suchary, racio chlebíčky, müsli či knäckebroty. Hubnutí by mělo být spojeno se zvýšeným příjem potravin, které mají vysoký podíl vody. Jídlo bude nejen šťavnaté, ale také objemné a i malé porce vám dají dostatek energie. Doporučuje se hlavně zelenina a ovoce a čerstvé jídlo.

Omylem je také jíst light nebo dia výrobky a myslet si, že zhubnete. Označení „light“ jenom informuje, že jde o produkt, který má nižší energetickou hodnotu, k čemuž došlo hlavně díky snížení obsahu tuku. Light potraviny obsahují další složky, zvyšující energetický příjem. Jde například o zahušťovadla. Dia výrobky jsou určeny zase pro diabetiky a cukr zde je nahrazován jiným sladidlem. Obsahem kalorií se vyrovnají normálním potravinám.

Ancelin / Pixabay

Ovoce má mnoho vitaminů, minerálů i jiných důležitých látek. Obsahuje také rozpustnou a nerozpustnou vlákninu. Pravidelné konzumování ovoce je prospěšné, ale při hubnutí ho nemůžete jíst neomezeně. Při redukční dietě je dobré hledět na to, aby se ovoce jedlo v přiměřeném množství a také si hlídat výběr vhodných druhů. Ovoce je totiž také zdrojem mnoha jednoduchých cukrů, což je rychlý zdroj energie. Ovoce se naučte jíst hlavně v dopoledních hodinách či před sportovní zátěží. Ovoce se nedoporučuje na pozdní večeři.

Přečtěte si také:  S jógou ke zdravému životnímu stylu a vyrovnané mysli

Při dietě se zaměřte hlavně na jablka, hrušky, ananas, mango, liči, kiwi, lesní plody, citrusové plody aj. Při dietě raději zapomeňte na sušené, kandované a přezrálé ovoce. Pozor na hroznové víno a banány!

  1. Moc dobře napsaný článek. Je to tak. Sušené ovoce, které budeme mít tendenci teď na jaře a v létě jíst, k hubnutí nepatří. 🙂

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *