Vegetables Leek Green Parsley  - guvo59 / Pixabay

Poradíme vám, jak na boj s jarní únavou

Hlávkový salát

Listová zelenina vám dodá spoustu cenných látek, které tělo nutně potřebuje. Zejména v hlávkovém salátu najdete vitamin C, vitaminy skupiny B, vitamin A, vitamin E, draslík, fosfor, vápník, železo, hořčík, jód a zinek. V hlávkovém salátu najdeme i antioxidanty, které plní ochrannou funkci pro oběhový systém. Jestliže si hlídáte linii, bude vám nízkokalorický salát vyhovovat. Je totiž ideální pro redukční dietu.

Salad Tomato Vegetables Healthy  - romanshashko / Pixabay
romanshashko / Pixabay

Chřest

Chřest je další potravinou, která vám pomůže v boji s jarní únavou. Skrývá se v něm spousta vitaminů, minerálů a stopových látek, které působí blahodárně na náš organismus. Najít v něm můžeme například betakarotén, který je nezbytný pro zdravou kůži, obnovu sliznic, zrak a také působí jako prevence proti některým typům rakoviny. Mezi další vitaminy patří vitamin C, B a E. Z minerálů je to draslík, fosfor, zinek, železo, jód a sodík.

Přečtěte si také:  Co ještě nevíte o droždí

V chřestu najdeme také spoustu vlákniny, která je prospěšná pro naše zažívání a působí proti zácpě. Chřest také čistí organismus, působí totiž močopudně a tak pomáhá tělo zbavovat škodlivin. Stejně tak jeho účinky ocení i ekzematici a lidé trpícím na akné a na cukrovku.

Asparagus Vegetables Harvest Bio  - matthiasboeckel / Pixabay
matthiasboeckel / Pixabay

Ředkvičky

Dalším cenným zdrojem prospěšných látek jsou ředkvičky. Obsahují vitamin C, A, B, kyselinu listovou, vápník, draslík a síru.  Mají protibakteriální účinky a dokážou ničit plísně ve střevech a na sliznici žaludku. Dále pomáhají odstranit zácpu, ulevit od plynatosti, snižují cholesterol, uvolní hlen a působí blahodárně při onemocnění žlučníku, žaludku nebo průdušek.

Radishes Vegetables Harvest Healthy  - matthiasboeckel / Pixabay
matthiasboeckel / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *