Redukční diety: Melounová dieta

Melounová dieta? Zhubněte s melounem minimálně o 3 kila za deset dní. Melounová dieta je náročná a hladová dieta, bude to velké trápení, ale stojí to za to. Melounová dieta je zaručený recept jak zhubnout rychle během krátké doby, chcete vědět víc?

Melounová dieta – rychlé, ale obtížné hubnutí

Meloun je sice typicky letní potravina, ale v dnešní době už není až tak velký problém pořídit si meloun i v zimě. Meloun také obsahuje až 94% vody. Dále obsahuje vitamíny A, B, C a mnoho minerálních prvků. Neobsahuje žádný tuk, pouze přírodní cukr, který je pro vaše tělo lehce stravitelný a dodá vám základní množství energie, které potřebujete pro běžné fungování.

Pokud se rozhodnete vyzkoušet zhubnout s melounem (melounová dieta), musíte se připravit na to, že během této melounové diety se váš energetický příjem sníží až na 1/5. To má za následek rychlé ubývání váhy a hubnutí, současně s tím se ale musíte připravit na občasné pocity hladu. Melounová dieta vám pomůže zhubnout až o 3 – 7 kilo za deset dní (množství shozených kilogramů je závislé na tom jaká je vaše nadváha a jaký máte typ metabolismu)

Drastická melounová dieta

Drastická melounová dieta je nejintenzivnější forma melounové diety. U této diety budete po dobu 10-ti dnů jíst pouze meloun (s několika málo doplňky). Melounová dieta není omezena pouze na jeden typ melounu, je možné volit mezi různými druhy melounu . Váš energetický příjem se po dobu dietního cyklu (který by ale neměl být delší než 10 dní) sníží asi na 1/5 obvyklé hodnoty. Drastická melounová dieta vám pomůže zhubnout rychle během krátké doby, ale současně je u této diety velké riziko jo-jo efektu

Přečtěte si také:  Recepty a jídelníček melounová dieta

Mírná varianta hubnutí s melounem

Mírná varianta melounové diety sice nezaručí tak rychlé zhubnutí jako drastická melounová dieta. U této diety zhubnete pouze 1,5 – 3 kila za dva týdny. Snížení váhy ale bude mít trvalejší charakter. U mírné varianty melounové diety není meloun hlavní potravinou, ale používá se jako doplňující potravina do standardní redukční diety. V tomto typu diety se meloun konzumuje zpravidla jako dopolední a odpolední svačina a také jako součást večeře. Ostatní jídla jsou složena z potravin bohatých na vlákninu. Kombinace melounu bohatého na vodu a vlákniny pomáhá po celý den udržovat silný pocit zasycení. Nebudou vás tedy trápit pocity hladu jako u drastické melounové diety.

Melounová dieta – jídelníček a recepty

I pokud se rozhodnete melounové diety nevyzkoušet, z melounu se dá vyrobit mnoho zajímavých a velmi chutných dietních jídel, kterými si můžete doplnit svůj běžný jídelníček. Na zajímavé recepty nejen pro melounovou dietu se můžete podívat do sekce Dietní recepty – nebo na článek Recepty melounová dieta.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *