Recepty a jídelníček melounová dieta

Melounová dieta - recepty,jídelníček, jídla z melounuMelounová dieta je zvláštní typ nízkokalorické diety. Někdy se také o melounové dietě říká, že je to hladová dieta. Rozhodně ale melounová dieta patří mezi rychlé redukční diety s vysokým úbytkem váhy během krátké doby. Pokud chcete vyzkoušet tuto dietu, nabízíme vám recept a jídelníček pro melounovou dietu.

Recept melounová dieta

Melounová dieta může mít několik podob. Může se jednat o drastickou melounovou dietu, kdy po dobu 10-ti dnů jíte převážně pouze meloun. Tato dieta se vyznačuje rychlým a výrazným shazováním kil, je to ale zároveň velmi náročná a drastická dieta. Dalším typem diety, kde se uplatní meloun, je mírnější varianta melounové diety.

Příklad melounová dieta

Jídelníček drastické melounové diety by tedy měl vypadat přibližně takto:

Melounová dieta – snídaně: 200 g dužiny vodního melounu (energetický obsah porce se pohybuje okolo 160 – 200 KJ podle sladkosti melounu), v případě mírnější varianty je možné doplnit o 100g vlákniny (cereálie, popkorn (bez příchuti, bez soli), celozrnné pečivo)

Melounová dieta – dopolední svačina: 150 g dužiny vodního melounu

Melounová dieta – oběd: 250 g dužiny vodního melounu, v případě mírnější varianty je možné doplnit o 150g vlákniny (cereálie, popkorn (bez příchuti, bez soli), celozrnné pečivo)

Melounová dieta – odpolední svačina: 150 g dužiny vodního melounu

Melounová dieta – večeře: 200 g dužiny vodního melounu

Tento jídelníček je poměrně monotónní a podobně se opakuje po dobu 10-ti dnů. Vydržet tento jídelníček po takovou dobu chce pevnou vůli a silné odhodlání. Pokud to ale vydržíte, zhubnete minimálně o 3 – 7 kilo.

Meloun jako doplněk dietní stravy

Meloun ale nemusí být jen drastická melounová dieta. Z melounu se dá vytvořit mnoho zajímavých dietních jídel, které zpestří a oživí váš běžný jídelníček. Především v letních měsících vás jídla z melounu zasytí a osvěží mnohem lépe než klasický jídelníček.

Mezi zajímavá jídla a recepty z melounu tak patří třeba melounová polévka, osvěžující melounový koktail, melounový salát, kuřecí salát s melounem a rukolou nebo třeba steaky na grilu s melounem. Pokud se chcete podívat, jak vypadají tyto recepty na netradiční jídla s melounem, podívejte se na náš další článek Meloun jako základ pro dietní jídelníček.

 

  2komentáře

 1. Jitka   •  

  meloun je fakt bezva věc 🙂 Před pár lety mě kamarádka ukecala na melounovou dietu, že to zkusíme. Zrovna jsme spolu byli na brigádě ve velkoskladu ovoce a zeleniny, takže sehnat meloun nebyl problém. Nakonec jsem snědla za den asi 3 celé melouny a pak jsem měla 2 dny průjem a nebyla nic schopná snít. Takže jsem nakonec shodila několik kilo…. i když to asi nebyla ta správná melounová dieta 😉

   
  • Janule   •  

   No jo, to se ale nesmíš divit … melounová dieta není o tom aby si do sebe naprala 3 velké melouny .. z toho se opravdu tak akorát pos****** 🙂
   Náhoud mě meloun docela pomáhá zhubnout, hlavně tedy v létě, kdy mám meloun na jídelníčku skoro každý den …. není to teda žádná přesná dieta, ale docela to odlehčí stravu

    

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

Tato stránka používá Akismet k omezení spamu. Podívejte se, jak vaše data z komentářů zpracováváme..