Recepty a jídelníček melounová dieta

Melounová dieta - recepty,jídelníček, jídla z melounuMelounová dieta je zvláštní typ nízkokalorické diety. Někdy se také o melounové dietě říká, že je to hladová dieta. Rozhodně ale melounová dieta patří mezi rychlé redukční diety s vysokým úbytkem váhy během krátké doby. Pokud chcete vyzkoušet tuto dietu, nabízíme vám recept a jídelníček pro melounovou dietu.

Recept melounová dieta

Melounová dieta může mít několik podob. Může se jednat o drastickou melounovou dietu, kdy po dobu 10-ti dnů jíte převážně pouze meloun. Tato dieta se vyznačuje rychlým a výrazným shazováním kil, je to ale zároveň velmi náročná a drastická dieta. Dalším typem diety, kde se uplatní meloun, je mírnější varianta melounové diety.

Příklad melounová dieta

Jídelníček drastické melounové diety by tedy měl vypadat přibližně takto:

Melounová dieta – snídaně: 200 g dužiny vodního melounu (energetický obsah porce se pohybuje okolo 160 – 200 KJ podle sladkosti melounu), v případě mírnější varianty je možné doplnit o 100g vlákniny (cereálie, popkorn (bez příchuti, bez soli), celozrnné pečivo)

Melounová dieta – dopolední svačina: 150 g dužiny vodního melounu

Melounová dieta – oběd: 250 g dužiny vodního melounu, v případě mírnější varianty je možné doplnit o 150g vlákniny (cereálie, popkorn (bez příchuti, bez soli), celozrnné pečivo)

Přečtěte si také:  Jídelníček dieta modelek

Melounová dieta – odpolední svačina: 150 g dužiny vodního melounu

Melounová dieta – večeře: 200 g dužiny vodního melounu

Tento jídelníček je poměrně monotónní a podobně se opakuje po dobu 10-ti dnů. Vydržet tento jídelníček po takovou dobu chce pevnou vůli a silné odhodlání. Pokud to ale vydržíte, zhubnete minimálně o 3 – 7 kilo.

Meloun jako doplněk dietní stravy

Meloun ale nemusí být jen drastická melounová dieta. Z melounu se dá vytvořit mnoho zajímavých dietních jídel, které zpestří a oživí váš běžný jídelníček. Především v letních měsících vás jídla z melounu zasytí a osvěží mnohem lépe než klasický jídelníček.

Mezi zajímavá jídla a recepty z melounu tak patří třeba melounová polévka, osvěžující melounový koktail, melounový salát, kuřecí salát s melounem a rukolou nebo třeba steaky na grilu s melounem. Pokud se chcete podívat, jak vypadají tyto recepty na netradiční jídla s melounem, podívejte se na náš další článek Meloun jako základ pro dietní jídelníček.

2 comments

  1. meloun je fakt bezva věc 🙂 Před pár lety mě kamarádka ukecala na melounovou dietu, že to zkusíme. Zrovna jsme spolu byli na brigádě ve velkoskladu ovoce a zeleniny, takže sehnat meloun nebyl problém. Nakonec jsem snědla za den asi 3 celé melouny a pak jsem měla 2 dny průjem a nebyla nic schopná snít. Takže jsem nakonec shodila několik kilo…. i když to asi nebyla ta správná melounová dieta 😉

    1. No jo, to se ale nesmíš divit … melounová dieta není o tom aby si do sebe naprala 3 velké melouny .. z toho se opravdu tak akorát pos****** 🙂
      Náhoud mě meloun docela pomáhá zhubnout, hlavně tedy v létě, kdy mám meloun na jídelníčku skoro každý den …. není to teda žádná přesná dieta, ale docela to odlehčí stravu

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *