Kalorická tabulka ryby

Ryby a rybí maso - kalorieRyby a rybí maso je vhodná dietní potravina. Ryby obsahují velmi kvalitní bílkoviny a celou řadu dalších živin. Ryby obsahují i mnoho vitamínů – především vitamín D, B12 nebo vitamín A. Ryby mají i vysoký obsah jódu. Ryby a rybí maso je více než plnohodnotná náhrada za jiné druhy masa. Ale i u ryb platí, že si musíte dávat pozor na to, co jíte.

Ryby a dietní jídelníček

Ryby a rybí maso by určitě měli mít své místo na zdravém dietním jídelníčku. Kalorie, které obsahují ryby, jsou proti jiným druhům masa velmi nízké. Ryby tak mohou plnohodnotně nahradit vepřové, hovězí nebo i drůbeží maso na vašem dietním jídelníčku.

Ryby jako zdravá alternativa masa

Nejen pro diety platí, že váš jídelníček by měl být především vyvážený. Pokud nejste extrémní vegetarián, váš jídelníček by měl zahrnovat zdroje živočišných bílkovin. Jedním z nejlepších zdrojů jsou ryby a rybí maso. Rybí maso totiž kromě kvalitních živočišných bílkovin obsahuje například i nenasycené mastné kyseliny, které mají výrazný protisklerotický účinek. Rybí maso tak funguje jako zdravá potravina a pomáchá předcházet vzniku některých nemocí. Rybí maso je také oproti jiným druhům masa mnohem lépe stravitelné.

Přečtěte si také:  Kalorická tabulka sladkosti a zákusky

Kalorická tabulka ryby (kalorie v rybách)

Následující kalorická tabulka uvádí kalorie v potravinách. Pokud není uvedeno jinak, energetická hodnota a kalorie jsou spočítány pro 100g příslušné potraviny. V posledním sloupci je uveden příklad, jaké množství fyzického pohybu je nutné provést, na spotřebování daného množství energie (kalorie, kilojouly).

Příklad je spočítán pro běh rychlostí 10 km za hodinu v rovinatém terénu, nebo na běžícím pásu ve fitcentru. Jedná se o středně intenzivní běh. Výpočet je proveden pro osobu o váze 60 kg (čím vyšší váha, tím vyšší spotřeba energie (více kalorií) při provádění fyzické aktivity)

100 g potraviny Kcal KJ Druh potraviny běh 10km/hod (60kg)
Filé 75 Kcal 310 KJ ryby 7 min.
Kapr 95 Kcal 390 KJ ryby 9 min.
Makrela 115 Kcal 470 KJ ryby 11 min.
Sardinky v oleji 340 Kcal 1400 KJ ryby 32 min.
Uzenáč 150 Kcal 630 KJ ryby 14 min.
Zavináč 220 Kcal 900 KJ ryby 20 min.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *