Proteinová dieta

Proteinová dieta slibuje rychlé a zároveň účinné hubnutí. Ketogenní dieta se zakládá na tak zvaném PSMF – Protein Sparing Modified Fast, proteiny šetřící modifikovaný půst. Tělo nejprve spaluje tuky a nechává zachovanou svalovou hmotu. To znamená, že svaly zůstávají stejné jako doposud – nezmenšují se, ale ani nezvětšují.

Dlouholeté výzkumy udělal a popsal Dr. Blackburn z americké Harvardské univerzity. Již v době svého objevení na trhu se dieta stala velmi populární a její oblíbenost neklesla ani v současné době. Jedná se o bezpečný dietní komplex a velmi dobré výsledky.  Principem diety je dodávání vysoce kvalitních bílkovin a značné snížení příjmu sacharidů.

Během proteinové diety se dále hlavně konzumují některé druhy zeleniny. Během praktikování této diety nahradíte dvě až tři jídla speciálními proteinovými pokrmy o nízké energetické hodnotě. Hubne se přiměřeně a odbourávají se tukové zásoby, vylepšuje se stav cholesterolu, triglyceridů, netrpíte hlady a máte pocit sytosti.

V průběhu proteinové diety vás bude doprovázet psychická pohoda a dobrá tělesná kondice. Proteinová dieta se skládá z několika fází a příprava jídel je velmi nenároční, menu chutné a pestré. Můžete si dopřávat omelety, polévky, těstoviny, chleba i dezerty a různé nápoje. Nutriční specialista určí kolik budete absolvovat počtu fází. Nejprve projdete vyšetřením a podle redukce hmotnosti se bude postupovat dál.

Přečtěte si také:  Vícezrnné pečivo

Tři fáze hubnutí odpovídají zhruba snižování nad pět až deset kilogramů. Například v první fázi vás čekají tři speciální proteinová jídla, jedno pravé jídlo a vybraná zelenina. Zelenina se jí vařená, syrová, osmahnutá nebo dušená. Můžete si dopřávat vše kromě papriky, kukuřice, kedlubny a mrkve. Za „pravé“ jídlo se považují libová bílá masa, zahrnující netučné ryby, krůtu nebo kuře.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *