Meloun – druhy melounu

Meloun to není jen červený vodní meloun, ale i cukrový melounMeloun není jenom sladká pochoutka, která přijde vhod v parných letních měsících, jedná se také o vhodnou dietní potravinu. Meloun, to je základní potravina v melounová dieta, může být základem pro mnoho dietních a velmi chutných jídel.

Meloun – ovoce nebo zelenina?

Možná to bude znít zvláštně, ale je meloun ovoce nebo zelenina? Asi každý automaticky odpoví, že meloun je jednoznačně ovoce. Ale to je chyba. Meloun je totiž zelenina, z botanického hlediska se jedná o tykvovitou zeleninu.

Druhy melounu

Meloun má dva základní druhy. Prvním druhem melounu je vodní meloun a druhým druhem je cukrový meloun.

Vodní meloun

Vodní meloun je asi nejznámějším typem melounu, je to právě ten velký meloun s červenou dužinou, který určitě každý zná. Vodní meloun obsahuje až 94% vody, dále meloun obsahuje několik vitamínů a to především vitamín C. Dále meloun obsahuje vitamíny A, B (B1, B2, PP či P). Meloun je také bohatý na přírodní cukr a tím je především fruktóza

Přečtěte si také:  Kalorie ovoce

Cukrový meloun

Cukrový meloun je obecně o něco méně známý. Obsahuje žlutou dužinu a typicky zelenou kůru. Cukrový meloun obsahuje 6 – 8% cukru, jedná se především o přírodní cukr sacharózu. Od vodního melounu se cukrový meloun liší chutí, dužinou, vzhledem i velikostí. Cukrový meloun má několik druhů (kultivarů). Mezi nejznámější patří:

  • Meloun Gallia
  • Meloun Ogen
  • Meloun Charentais
  • Meloun Cantaloupe
  • Meloun Honeydew
  • Meloun Piel de Sapo

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *