Rychlý detox ledvin za pomoci celerového smoothie: chrání vaše srdce a klouby

Prospěšná detoxikace těla nepřináší pouze očistu jater, ale lze jí pročistit i tkáně, kde se hromadí kyseliny a těžké kovy. Neopomínáme se při detoxikaci organismu zaměřit i na ledviny, které filtrují krev a také soustředíme pozornost na naše srdíčko, plíce a klouby. Není třeba žádných léků. Nabízíme recept na přírodní šťávu, která důkladně pročistí celý organismus během několika hodin.

Celerové smoothie

Tento zázračný a velmi lahodný nápoj urychlí váš metabolismus a pročistí ledviny a celé tělo od škodlivin. Nechybí vláknina, která účinně pomůže vašim játrům zbavit se nadbytečného odpadu a nebezpečných toxinů.

Ingredience

Pro přípravu celerového smoothie si opatřete následující suroviny:

  • 3 velké kusy řapíkatého celeru
  • 2 plátky ananasu
  • 3 větvičky petrželky

Postup

  1. Nakrájíme očištěný ananas na malé kousky.
  2. Důkladně opláchneme celer a petrželku a nadrobno nakrájíme.
  3. Do mixéru přidáme trochu vody a vše rozmixujeme do požadované konzistence – na pyré.

Aplikace

Lahodný pohárek tohoto nápoje konzumujte dvakrát denně – ráno a večer, a to po dobu sedmi dnů. Pro ozvláštnění chuti, přidejte 2 lžíce ovsa, hrst mandlí. Takto připravené smoothie lze zařadit do jídelníčku jako jedno zdravé jídlo denně.

Smoothie – účinky

Celer je ohromě zdravá zelenina, neboť čistí střeva. Vysoký obsah antioxidantů, jako jsou quercetín (quercetin) a fenolických kyselin (phenolic acids), bojuje proti zánětům a oxidačnímu stresu. Účinky celeru jsou pověstné, pomáhá v léčbě bolesti kloubů, vysokého krevního tlaku, rakoviny a poruch nervového systému. Oceníme i to, že obsahuje málo kalorií.

Přečtěte si také:  V sezóně grilování vám bylinky pomohou nejenom s lahodnou chutí jídla...

Na listině zdraví prospěšných potravin je i ananas, ten má nízký obsah draslíku, takže pokud trpíte chronickým onemocněním ledvin, můžeme vám toto ovoce jen doporučit. Ananas čistí, zkrášluje a povzbuzuje touhu, obsahuje téměř všechny vitaminy, kromě vitaminu E a B12, nalézá se v této hodnotné potravině šestnáct minerálních látek a stopových prvků včetně bromelainu, který bojuje proti rakovině. Významně snižuje otok trávicího traktu, pomáhá i v případě osteoartritidy. A co je důležité, potlačí nepříjemnou chuť petržele.

Petržel je taktéž zdraví prospěšná zelenina. Jde o silné diuretikum – vynikající účinky v léčbě edému, infekce močových cest a ledvinových kamenů. Uvolňuje křečovité stažení hladkého svalstva, je účinný proti nadýmání, upravuje činnost žaludku a podporuje trávení. Kvalitní afrodisiakum – prostředek podporuje pohlavní pud. Navíc pomáhá v prevenci anémie, vysokého krevního tlaku a osteoartritidy.

[alert type=”warning” close=”true”]Upozornění – není vhodný pro těhotné ženy, protože může vyvolat až potrat[/alert]

matt_sawyers / Pixabay

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *