Kalorická tabulka ovocné výrobky

I když ovoce bezesporu patří mezi doporučené dietní potraviny, pro ovocné výrobky to už až tak 100% neplatí. Pro výrobky z ovoce platí, že hodně závisí na tom, o jaký konkrétní výrobek se jedná. Musíte sledovat obsah cukru, množství ovocné složky dané potraviny i to kolik barviv a konzervačních látek výrobce uvádí na obalu výrobku z ovoce.

Džemy, kompoty, sirupy

Při nákupu těchto ovocných výrobků byste se určitě neměli řídit cenou. Ta zpravidla znamená, že daný ovocný výrobek má jen minimální obsah ovocné složky, je plný barviv, potravinových náhrad, dochucovadel a konzervačních látek. Nejlepší ovocné výrobky jsou pak ty, kde je podíl ovocné složky nejvyšší, a množství přidaného cukru nejnižší. Kalorické hodnoty většiny ovocných výrobků pak díky přidávanému cukru bývají zpravidla velmi vysoké. Dietní jídelníček by tedy měl obsahovat raději čerstvé ovoce, nebo šťávu z čerstvého ovoce. Konzervovanému ovoci, sirupům a džemům se tedy raději vyhýbejte.

Kalorická tabulka ovocné výrobky (kalorie v ovocných výrobcích)

Následující kalorická tabulka uvádí kalorie v potravinách. Pokud není uvedeno jinak, energetická hodnota a kalorie jsou spočítány pro 100g příslušné potraviny. V posledním sloupci je uveden příklad, jaké množství fyzického pohybu je nutné provést, na spotřebování daného množství energie (kalorie, kilojouly).

Přečtěte si také:  Recepty dieta modelek

Příklad je spočítán pro běh rychlostí 10 km za hodinu v rovinatém terénu, nebo na běžícím pásu ve fitcentru. Jedná se o středně intenzivní běh. Výpočet je proveden pro osobu o váze 60 kg (čím vyšší váha, tím vyšší spotřeba energie (více kalorií) při provádění fyzické aktivity)

100 g potraviny Kcal KJ Druh potraviny běh 10km/hod (60kg)
Džem (průměr) 255 Kcal 1066 KJ ovocné výrobky 24 min.
Kompoty (průměr) 72 Kcal 306 KJ ovocné výrobky 7 min.
Sirup 250 Kcal 1070 KJ ovocné výrobky 24 min.
Sušené meruňky 265 Kcal 1090 KJ ovocné výrobky 25 min.
Sušené švestky 235 Kcal 965 KJ ovocné výrobky 22 min.
Švestková povidla 218 Kcal 916 KJ ovocné výrobky 21 min.

Leave a Reply

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *